XXXIV Niedziela zwykła – 26 listopada 2023 r. –ogłoszenia duszpasterskie

XXXIV Niedziela zwykła – 26 listopada 2023 r. –

1. Kościół katolicki obchodzi dziś ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Podsumowaniem całego roku jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata,. To również święto patronalne Akcji Katolickiej. Dziś o godzinie 12.00 będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji członków Koła Parafialnego Akcji Katolickiej i wszystkich dzieł podejmowanych przez naszą Akcję. W czasie Mszy św. po Wyznaniu Wiary nastąpi odnowienie przyrzeczeń przez członków Akcji. Po Mszy zaś tradycyjnie będziemy dzielili się poświęconym chlebem, który w kościele rozniosą wiernym członkowie Akcji.
  2. Wiele też innych wspólnot, ruchów i stowarzyszeń obchodzi dzisiejszą niedzielę Chrystusa Króla, jako  swoje święto patronalne. Wśród nich jest także Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
  3. Dzisiaj – w ostatnią niedzielę miesiąca listopada – będzie zbierana specjalna taca na remont naszej świątyni. Z góry dziękuję za ofiarność i życzliwość.
  4. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem w naszej Archidiecezji przeznaczone są na pomoc osobom bezdomnym.
  5. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00 i 10.30 przed kościołem członkinie Legionu Maryi rozdają osobom zainteresowanym cudowne medaliki.
  6. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy następujących świętych: we wtorek swoich świętych patronów czczą panowie Zdzisławowie; w czwartek 30 listopada – św. Andrzeja Apostoła; w sobotę 2 grudnia – bł. Rafała Chylińskiego; w przyszłą niedzielę 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego.  Wśród solenizantów są panowie Radni: Andrzej Wierzchowiak i Andrzej Jakubczyk oraz  Andrzej Kawczyński, Andrzej Łopacki. Wszystkim solenizantom, wymienionym i niewymienionym z nazwiska, składamy serdeczne życzenia.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź jak zwykle podczas porannych Mszy św. o 6.30, 7.00 i 7.30. Po południu spowiedź dla dzieci od 15.30, Msza św. dla nich o 16.00, zaś dla dorosłych o godzinie 18.00. Msza św. wieczorna do Bożego Miłosierdzia zbiorowa za zmarłych.
  8. Dzisiaj został wystawiony przy bocznym ołtarzu kosz, do którego można będzie składać słodycze i zabawki na paczki mikołajkowe dla dzieci z naszej parafii.
  9. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W kiosku „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  11. W zakrystii dostępne są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Każdy może wziąć dla siebie. Ale też zachęcam członków różnych grup duszpasterskich a także inne osoby, aby zgłosiły się do zakrystii i pobrały opłatki, które roznieśliby do mieszkańców przynajmniej na swojej ulicy lub w  bloku.
  12. W zakrystii są też do nabycia pięknie kalendarze na przyszły rok z obrazami i freskami z naszego kościoła oraz zaznaczonymi różnymi uroczystościami, które odbędą się w naszej parafii w przyszłym roku.
  13. W związku z planowaniem odpowiedniego wystroju naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia, do zakrystii mogą się zgłaszać osoby, które chciałyby ofiarować choinki.
  14. Przyszła niedziela 3 grudnia, to już pierwsza Niedziela Adwentu. W tym roku rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 21-24 grudnia, a więc tuż przed świętami. Z jednej strony to dobrze, bo wszyscy będą mieli szansę wyspowiadać się, gdyż księża z całego dekanatu będą w czasie rekolekcji w naszej parafii spowiadać w piątek i sobotę tuż przed Wigilią, ale z drugiej strony kończymy rekolekcje adwentowe jak zwykle w niedzielę – nauki będą od rana do południa, potem wieczorem jest już wigilia a później o północy pasterka. Udział w pasterce nie zastępuję Mszy św. niedzielnej. Jest więc w tym roku wyjątkowy splot świąt. Zapraszam wszystkich naszych parafian, aby wygospodarowali sobie czas na udział w rekolekcjach i w spowiedzi przedświątecznej.
  15. Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”
    organizuje uliczną zbiórkę darów w wielu miejscowościach naszej
    archidiecezji. Odbędzie się on w sobotę 2 grudnia, w wigilię pierwszej
    niedzieli adwentu, w godz. 10.00-15.00. Wolontariusze pod znakiem
    uśmiechniętego słoneczka nie przyjmują pieniędzy, ale zbierają jedynie
    dary rzeczowe: żywność długoterminową, środki czystości, książki, artykuły
    papiernicze, zabawki, ciepłe ubrania i wszystko inne, co jest
    potrzebne dzieciom, rodzinom i osobom samotnym nie tylko z Polski, ale
    również i tym uciekającym przed wojną w Ukrainie. Akcja odbywa się pod
    patronatem Agaty Kornhauser-Dudy oraz abpa Stanisława Budzika.
  16. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Zdzisława Wierzchowiaka – int. od Sióstr Pasjonistek – w środę 29 listopada o godz. 6.30; za śp. Wiesława Dąbrowskiego – w środę 29 listopada o godz. 7.30; za śp. Mateusza Bożka – w czwartek 30 listopada o godz. 6.30; za śp. Grażynę Tarnowską – int. od sąsiadów – w piątek 1 grudnia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Wiesław Sałata, Janina Klech, Marta Bocheńczyk i Bolesław Pcion. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…
  17. Wczoraj w miejscowości Podgórze koło Chełma, w rodzinnej parafii byłego naszego wikariusza ks. Kamila Jóźwiaka, odbył się pogrzeb jego taty, pana Zbigniewa  Jóźwiaka. Cieszę się, że wiele osób z naszej parafii pojechało na ten pogrzeb. Ksiądz Kamil prosił mnie osobiście o przekazanie podziękowania tym wszystkim osobom, które uczestniczyły w tej uroczystości, które też zamówiły Msze św. w intencji jego taty.