IV Niedziela zwykła – 28 stycznia 2018 r.

1. Rozpoczęły się w naszym województwie ferie zimowe. Niech to będzie czas mądrego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Pamiętajmy, że ferie nie zwalniają nas ani z niedzielnej Mszy św. ani z pacierza.
  2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca stycznia – dlatego ofiary zbierane dzisiaj taca gospodarczą przeznaczona jest tradycyjnie na prace remontowe przy naszej świątyni.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w środę 31 stycznia – św. Jana Bosko; w piątek 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Matki Bożej Gromnicznej; jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca – Msze św. będą o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00; podczas Mszy św. o 7.30, 9.00 i 18.00 poświęcenie gromnic i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wieczorna zaś Msza św. do Bożego Miłosierdzia zbiorowa za zmarłych; w sobotę 3 lutego wspominamy św. Błażeja. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia, szczególnie Mariom i Błażejom, wśród nich jest także Siostra Przełożona, już dziś składamy serdeczne życzenia.
  4. Święto Ofiarowania Pańskiego jest zarazem dniem poświęconym życiu konsekrowanemu. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
  5. Dzisiaj po sumie na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe członków Rady Parafialnej.
  6. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  7. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  8. W poniedziałek 29 stycznia o godz. 16.00 Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie formacyjne.
  9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Stanisława Zbocha – int. od sąsiadów z bloku – w poniedziałek 29 stycznia o godz. 6.30; za śp. Elżbietę Brzozowską – w czwartek 1 lutego o godz. 7.00; za śp. Kazimierę Sarnę – w sobotę 3 lutego o godz. 7.30; za śp. Jerzego Surdackiego – int. od sąsiadów z klatki I i II – w niedzielę 4 lutego o godz. 9.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Stefan Rachoń, Barbara Ćwikła, Łucja Rzeźnik, Ryszard Pastuszka, Edward Pikuła i Teresa Chylińska. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….