III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018 r.

1. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć świeże pączki u członków Akcji Katolickiej, Zbierane w ten sposób fundusze posłużą do przygotowania paczek wielkanocnych dla najuboższych rodzin.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Bardzo proszę o zabranie przez młodzież indeksów do bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.
  3. W ubiegłą niedzielę przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oddziałów gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku zbierali przed naszym kościołem ofiary na pomoc dla chorego kolegi Michała Szota. Zebrano sumę 940 zł. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w tę akcję pomocy.
  4. Nasza parafia wraz z Burmistrzem Miasta Kraśnik i Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 w Kraśniku zorganizowała Pierwszy Dekanalny Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOLĘDA W RODZINIE”. Turniej był skierowany do rodzin, zespołów rodzinnych i instrumentalnych. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się wręczenie nagród i występ laureatów tego festiwalu. Nagrody ufundował Burmistrz Miasta Kraśnik. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Burmistrz Marzeny Pomykalskiej za okazaną pomoc i wsparcie.
  5. Jutro 22 stycznia w godz. 12.00-18.00 w Szkole Podstawowej w Kowalinie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, organizowana we współpracy z Fundacją Bazy Dawców Komórek Macierzystych (DKMS). Absolwent tej szkoły dzięki przeszczepowi szpiku kostnego powrócił do zdrowia. Szkoła pragnie pomóc innym chorym. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na powyższy temat na stronie internetowej szkoły (spkowalin.pl,), na profilu facebookowym szkoły lub w sekretariacie dzwoniąc pod podany na tablicy ogłoszeń numer (81-825-14-93).
  6. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych; w poniedziałek 22 stycznia – św. Wincentego Pallotiego; w środę 24 stycznia – św. Franciszka Salezego; w czwartek 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w piątek 26 stycznia – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia już dziś składamy serdeczne życzenia.
  7. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  8. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  9. Wczoraj zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów i za składane ofiary.

1. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Monikę Rząd – int. od sąsiadów – w poniedziałek 22 stycznia o godz. 7.00; za śp. Wandę Pyrzynę – int. od pracowników Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-pedagogicznej w Kraśniku – we wtorek 23 stycznia o godz. 7.00; za śp. Ryszarda Kamińskiego – int. od sąsiadów – w środę 24 stycznia o godz. 7.00; za śp. Jerzego Burdelskiego – w środę 24 stycznia o godz. 7.30; za śp. Teresę Koneczną – w czwartek 25 stycznia o godz. 7.30; za śp. Stanisława Buczkowskiego – w piątek 26 stycznia o godz. 6.30; za śp. Romana Andrzejewskiego – w piątek 26 stycznia o godz. 7.30; za śp. Tadeusza Kołtuna – w sobotę 27 stycznia o godz. 6.30; za śp. Helenę Ożyp – int. od kolegów z pracy syna Zbyszka – w sobotę 27 stycznia o godz. 6.30; za śp. Edwarda Krzysztonia – int. od Zarządu i pracowników Cechu Rzemiosł Różnych w Kraśniku – w sobotę 27 stycznia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Stefan Nowak, Henryk Kędziora, Michał Czubiński i Stefan Rachoń. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….