II Niedziela zwykła – 14 stycznia 2018 r.

1. Dzisiaj zamiast homilii odczytywany jest list Episkopatu Polski z okazji rozpoczętego w Polsce roku poświęconego św. Stanisławowi Kostce.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Kraśniku wystąpią w naszym kościele z przedstawieniem Jasełek. Inscenizacja w formie dość współczesnej, obrazującej walkę dobra ze złem, została przygotowana przez gimnazjalistów pod kierunkiem pani Marioli Gałkowskiej i Wioletty Smołeckiej. Wystąpi również chór pod batutą pani Joanny Żurek.
  3. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oddziałów gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku będą po Mszy św. zbierać ofiary na pomoc dla chorego kolegi Michała Szota, który obecnie przebywa w Meksyku i gdzie jego leczenie daje dużą nadzieję. Modliliśmy się wspólnie o jego powrót do zdrowia, wspierając go duchowo. Była też w naszej parafii przeprowadzona zbiórka, z której uzyskano ponad 10 tys. zł. Mimo to potrzebne jest jeszcze wsparcie materialne, gdyż koszty leczenia są ogromne. Uczniowie podjęli jeszcze raz tę akcję pomocy i dlatego po Mszy św. będą stali przy wyjściu z kościoła z puszkami. Z góry bardzo dziękujemy za wsparcie.
  4. Dzisiaj po sumie odbędzie się spotkanie opłatkowe Kółek Różańcowych i Legionu Maryi.
  5. Dzisiaj także po sumie spotyka się Rada Parafialna w celu wybrania zarządu.
  6. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych; w środę 17 stycznia – św. Antoniego opata; w piątek 19 stycznia – św. Józefa Pelczara biskupa; to także dzień imienin Henryków; w sobotę 20 stycznia – św. Sebastiana męczennika; w następna niedzielę 21 stycznia – św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę; w tym dniu świętują tez panowie o imieniu Jarosław. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia już dziś składamy serdeczne życzenia.
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek 16 stycznia o godz. 18.00 na Mszę św. w stałych intencjach oraz później na spotkanie opłatkowe do sali w domu parafialnym.
  8. W środę 17 stycznia dzieci, które w grudniu uczestniczyły w akcji kolędników misyjnych jadą na spotkanie małych kolędników z całej archidiecezji, które odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.
  9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w następną niedzielę to jest 21 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo proszę o zabranie przez młodzież indeksów do bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.
  10. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  11. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Dziękuję też za ofiary składane na zakup środków czystości, potrzebne do sprzątania kościoła. Zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  12. Za tydzień 22 stycznia br. w godz. 12.00-18.00 w Szkole Podstawowej w Kowalinie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, organizowana we współpracy z Fundacją Bazy Dawców Komórek Macierzystych (DKMS). Absolwent tej szkoły dzięki przeszczepowi szpiku kostnego powrócił do zdrowia. Szkoła pragnie pomóc innym chorym. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na powyższy temat na stronie internetowej szkoły (spkowalin.pl,), na profilu facebookowym szkoły lub w sekretariacie dzwoniąc pod podany na tablicy ogłoszeń numer (81-825-14-93).

1. Podajemy porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:
data dzień godzina ulica
15 stycznia poniedziałek od 16.00

blok przy ul. Kochanowskiego 5

blok przy ul. Spółdzielczej 4

16 stycznia wtorek od 16.00

blok przy ul. Spółdzielczej 6

blok przy ul. Spółdzielczej 8

17 stycznia środa od 16.00 blok przy ul. Koszarowej 14
18 stycznia czwartek od 16.00

blok przy ul. Koszarowej 12

blok przy ul. Koszarowej 10

19 stycznia piątek od 16.00

blok przy ul. Koszarowej 8 i 8a

domki przy ul. Koszarowej oraz blok przy ul. Koszarowej 6

20 stycznia sobota od 9.00

ul. Lubelska za CPN, Lasy, ul. Wrzosowa, Jodłowa, Bukowa

kolęda – na indywidualne zgłoszenia

Kończymy powoli w tym roku odwiedziny kolędowe zgodnie z przedstawionym porządkiem. W czwartek i piątek można będzie jeszcze zgłaszać osobiście adresy tych rodzin, które z różnych ważnych powodów nie mogły przyjąć księdza po kolędzie. W sobotę popołudniu od godz. 16.00 księża udadzą się pod wskazane adresy.

1. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Mirosławę (k) Kazula – w poniedziałek 15 stycznia o godz. 7.30; za śp. Mariannę Samczyk – int. od sąsiadów z bliku przy ul. Lubelskiej55 – we wtorek 16 stycznia o godz. 7.00; za śp. Patryka Banaszka – int. od sąsiadów – w środę 17 stycznia o godz. 7.30; za śp. Wandę Pyrzynę – int. od sąsiadów – w czwartek 18 stycznia o godz. 7.00; za śp. Jerzego Surdackiego – int. od grona pedagogicznego ze szkoły w Ostrowcu – w piątek 19 stycznia o godz. 18.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Kuśmierczyk, Bogumiła Tracz, Andrzej Jakowicz, Jadwiga Mrowicka, Piotr Stachewicz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….