II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 7 stycznia 2024 r. ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 7 stycznia 2024 r.

1. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Przeżywana dziś w liturgii pierwsza niedziela miesiąca stycznia jest okazją do adoracji Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Dzisiaj w naszym kościele od godz. 14.00 zapraszamy wszystkich na XIII już Koncert Kolęd, w którym wystąpi dziewięć chórów i zespołów wokalnych. Patronat nad koncertem objął Burmistrz Kraśnika pan Wojciech Wilk.
  4. Zapraszamy też do obejrzenia Jasełek w wykonaniu uczniów ze  Szkoły Podstawowej nr. 1 w Kraśniku. Przedstawienie odbędzie się w czwartek 11 stycznia o godz. 16.00 w Filii Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku przy ul. Kościuszki 26.
  5. W nadchodzącym tygodniu swoje imieniny obchodzą m.in. panie Honoraty oraz panowie Rajmundowie, Dobrosławowie i Feliksowie. Wśród solenizantów jest także pan Radny Dobrosław Rudny. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy już dziś serdeczne życzenia.
  6. W przyszłą sobotę 13 stycznia o godzinie 18.00 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. zbiorową w intencji chorych i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  7. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na remont naszego kościoła. Podziękowania imienne kieruję do następujących osób: Anna i Janusz Geneja;  Jadwiga i Zygmunt Jędrak;  Paulina Pietruczuk; Patrycja i Mateusz Pietruczuk;  Marzenna i Franciszek Gontarczuk; Władysława i Ryszard Gach; Henryka Łatka; Lucyna Lamber; Alina i Stanisław Stępień; Teresa Gąsiorowska;
  9. Podajemy porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu: 8 stycznia w poniedziałek: od godz. 9.00: domy przy ul. Oboźnej, Zgoda, Łąkowej; od godz. 16.00: domy przy ul. Urzędowskiej; 9 stycznia we wtorek: od godz. 9.00: domy przy ul. Jagiellońskiej, Przechodniej i ul. Parkowej; ul. Krzywej, Szewskiej, Skośnej, Śliskiej, Stromej, Miłej; od godz. 16.00: ul. Przemysłowa; ul. Kwiatkowicka i Roztocze; 10 stycznia w środę: od godz. 9.00: ul. Narutowicza, Krańcowa, Rybna, Mostowa, domki jednorodzinne przy Alei Tysiąclecia, Szafirowa, Starej Baśni, Willowej i ul. Ostrowieckiej za Policją, Zakątek; od godz. 16.00: ul. Strażacka, Wierzbowa, Ogrodowa, Wąska, Szkolna, Piłsudskiego, Rycerska, Jasna i M. Dąbrowskiej; 11 stycznia w czwartek: od godz. 9.00: ul. Armii Krajowej i internat za LO; od godz. 16.00 – bloki przy ul. Lubelskiej 51, 53, 55, 71, 71A i 73; 12 stycznia w piątek: od godz. 16.00: bloki przy ul. Lubelskiej 75 i 77; 13 stycznia w sobotę: od godz. 9.00 – ul. Lubelska za CPN, Lasy, ul. Wrzosowa, Jodłowa, Bukowa. 14 stycznia w przyszłą niedzielę nie ma kolędy. 15 stycznia w poniedziałek: blok przy ul. Koszarowej 14.

10. W dniu 5 stycznia zmarł w szpitalu w Lublinie Ksiądz Biskup Ryszard Karpiński. Jego hasło biskupiej posługi brzmiało: Viatoribus fer auxilium – Nieś pomoc będącym w drodze. Nawiązywało ono do jego wieloletniej pracy w Papieskiej Komisji do spraw Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących w Watykanie. Realizował to hasło jako Delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, odwiedzając polskie wspólnoty w wielu krajach. Był także przewodniczącym Zespołu do spraw Pomocy Katolikom na Wschodzie i udzielał się w wielu innych gremiach Episkopatu. Przeżył 88 lat, w tym 64 lata w kapłaństwie i 38 lat w biskupstwie. Był wychowankiem Liceum Biskupiego w Lublinie oraz absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Studia kontynuował w Rzymie w Papieskim Instytucie Biblijnym oraz w Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza Angelicum. Uroczystości pogrzebowe biskupa Ryszarda odbędą się w Lubelskiej Archikatedrze w najbliższy piątek, 12 stycznia o godz. 17.00 oraz w sobotę 13 stycznia o godzinie 11.00. Po Mszy Świętej pogrzebowej ciało Księdza Biskupa zostanie złożone w krypcie kościoła pw. Świętego Piotra w Lublinie przy ul. Królewskiej 9., znajdującego się nieopodal Katedry.

11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Jana Biegaja – w poniedziałek 8 stycznia o godz. 7.00; za śp. Wiesława Sałatę – int. od sąsiadów z bloku – w poniedziałek 8 stycznia o godz. 7.30; za śp. Aleksandra Molędę – int. od sąsiadów z bloku przy ul. Al. Tysiąclecia 3A – we wtorek 9 stycznia o godz. 6.30; za śp. Bożenę Kotwicę – int. od współpracowników syna z Wioski Dziecięcej w Kraśniku – we wtorek 9 stycznia o godz. 7.30; za śp. Bolesława Pciona – int. od nauczycieli emerytów z Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku – w środę 10 stycznia o godz. 7.00; za śp. Andrzeja Mendyka – w środę 10 stycznia o godz. 7.30; za śp. Janusza Stachewicza – w czwartek 11 stycznia o godz. 6.30; za śp. Franciszka Rozenbajgiera – w piątek 12 stycznia o godz. 6.30; za śp. Stanisława Łukasika – w piątek 12 stycznia o godz.7.30; za śp. Bogdana Wójcika – int. od katechetów z naszej parafii – w sobotę 13 stycznia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Marianna Grzybowska, Zofia Cielniak, Jan Wójtowicz, Cecylia Kopeć, Kazimiera Dziuba, Edward Kozłowicz, Irena Kulina, Wojciech Ogrodowicz, Krystyna Wilk i Karol Sierek. W intencji śp. Biskupa Ryszarda Karpińskiego oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….