II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 16 kwietnia 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 16 kwietnia 2023 r.

1. Przeżywana dziś druga Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Z tej racji odpust w parafii „na Piaskach” oraz w Rudniku Szlacheckim. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. Z tego też powodu ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem przeznaczone są na „Fundusz Caritas”. W intencji zaś członków Parafialnego Koła Caritas dzisiaj będzie w naszym kościele odprawiona Msza św. o godz. 12.00.
  2. Ofiary zbierane dziś przed kościołem do puszek przeznaczone są na „Fundusz Caritas”.
  3. W nadchodzącym tygodniu mamy popularne imieniny: w poniedziałek 17 kwietnia – Roberta; we wtorek 18 kwietnia – Bogusławy; w czwartek 20 kwietnia – Agnieszki; w niedzielę 23 kwietnia – Wojciecha i Jerzego. Wszystkich solenizantów obejmujemy naszą pamięcią modlitewną i składamy najserdeczniejsze życzenia. Wśród solenizantów są: pan Robert Rak, pani Bogusława Szczygieł, Agnieszka Kamieniarz oraz pan Jerzy Pietruczuk, Wojciech Pęzioł, Wojciech Wieczorek i burmistrz Wojciech Wilk. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00  będzie sprawowana Msza św. zbiorowa w intencji solenizantów: Wojciechów i Jerzych. Kartki z nazwiskami solenizantów można składać w zakrystii bezpośrednio przed Mszą św.
  4. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką. Dziś w Sali „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  5. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Zapraszamy chętnych do sprzątania kościoła w przyszły piątek po wieczornej Mszy św.
  6. Dziękuję również indywidualnym ofiarodawcom na rzecz dalszego remontu naszej świątyni. Jesteśmy wdzięczni za każdy gest życzliwości i pomocy.
  7. Pragnę też podziękować Akcji Katolickiej za przygotowanie świątecznych paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii, które były rozdawane w Wielką Sobotę. Dziękuję także wszystkim osobom, które złożyły dary do kosza na paczki dla osób potrzebujących.
  8. W bibliotece parafialnej po Mszy św. przyjmowane są wpłaty na wyjazd do Muszyny i Krynicy od osób, które zgłosiły swój udział w tym wyjeździe.
  9. W najbliższym tygodniu rozpoczną się próby dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku oraz z Kowalina i Szkoły Specjalnej będą mieli próby 25 i 27 kwietnia oraz 9 i 11 maja o godz. 15:30; natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku – próby 24 i 28 kwietnia oraz 8 i 12 maja o godz. 16:00. Spotkanie z fotografem: dla uczniów ze S.P. nr 1 w Kraśniku oraz z Kowalina i Szkoły Specjalnej –  będzie 25 kwietnia o godz. 15:30, zaś dla uczniów ze S.P. nr 2 –  będzie 24 kwietnia o godz. 16:00.
  10. Dzisiaj Rodzina Radia Maryja zaprasza o godz. 18.00 na Mszę św. w stałych intencjach oraz później na spotkanie formacyjne. W przyszłą zaś niedzielę 23 kwietnia po sumie odbędzie się spotkanie wielkanocne Kółek Różańcowych.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Danutę Maziarczyk – int. od mieszkańców bloku przy ul. Kochanowskiego 3 – w poniedziałek 17 kwietnia o godz. 6.30 oraz w czwartek 20 kwietnia o godz. 7.00; za sp. Ryszarda Łysakowskiego – w środę 19 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Janinę Łukaszewską – w czwartek 20 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Wiesława Ćwiekę – w piątek 21 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Wacława Skrabuchę w sobotę 22 kwietnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Janina Słowińska, Zdzisław Wierzchowiak, Elżbieta Sygacz, Andrzej Madejczyk, Grażyna Tarnowska, Wiesława Czarnota, Kazimierz Szczęśniak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…