IV Niedziela Wielkanocy – 30 kwietnia 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocy – 30 kwietnia 2023 r.

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Emila Mazura i grupę młodzieży ze SMALU – organizacji Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej – które w tym roku odbędą się w dniach 16-20 sierpnia w Garbowie. Serdecznie ich witamy. Ksiądz Emil przybliży nam tematykę SMALU a po Mszach św. przed kościołem będzie zbierał ofiary do puszek na organizację tego wydarzenia. Natomiast młodzież z naszej parafii będzie miała możliwość zasięgnąć bliższych informacji od swych SMALOWYCH rówieśników i wziąć udział w atrakcyjnych konkursach.
  2. Dzisiejsza niedziela 30 kwietnia to ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie więc ta comiesięczna taca tzw. gospodarcza przeznaczona jest na dalszy remont naszej świątyni. Bóg zapłać za życzliwość.
  3. Dzisiaj o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów z ZS nr 1 „na Górce” w Kraśniku. Zapraszamy całą społeczność szkolną, nauczycieli, uczniów i ich rodziny do wspólnej modlitwy.
  4. Przez najbliższy tydzień obchodzimy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się więc gorąco, by Pan Bóg wzbudził w młodych ludziach, szczególnie z naszej parafii, pragnienie pójścia za Nim, aby odważnie mogli podjąć wezwanie powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 1 maja – św. Józefa rzemieślnika – z tej racji odpust w parafii św. Józefa w Kraśniku Fabrycznym oraz konsekracja świątyni o godz. 12.00 przez Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika; we wtorek 2 maja – wspomnienie św. Atanazego oraz św. Zygmunta; w środę 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski – oraz rocznica Konstytucji 3-go Maja. Główne uroczystości religijno-patriotyczne z udziałem władz państwowych i samorządowych oraz pocztów sztandarowych w naszym kościele o godzinie 10.30; w czwartek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków – w intencji strażaków i ich rodzin będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00; w piątek 5 maja – św. Stanisława Kazimierczyka; w sobotę 6 maja – święto Apostołów Filipa i Jakuba. Serdeczne życzenia składamy już dzisiaj wszystkim solenizantom czczącym w nadchodzącym tygodniu swoich świętych patronów. Wśród nich są: pan Zygmunt Jędrak, Zygmunt Biegaj, ks. emeryt Zygmunt Dębicki oraz pani Monika Hatłas dyrektor SP nr 2 w Kraśniku i katechetka pani Mariola Gałkowska.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź jak zwykle podczas porannych Mszy św. o 6.30, 7.00 i 7.30 oraz wieczorem o 18.00, zaś dla dzieci popołudniu od 15.30; Msza św. dla nich o godzinie 16.00.
  7. We czwartek 4 maja odbędzie się próba przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej dla klas czwartych: dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Kraśnika oraz z Kowalina i Szkoły Specjalnej godz. 15:30, zaś dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 godz. 16:30.
  8. W przyszłą niedzielę 7 maja odbędą się uroczystości związane z Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej; i tak podczas Mszy św. o godz. 10.30 dla dzieci z klas czwartych ze SP nr 2 oraz podczas Mszy św. o godz. 12.00 dla dzieci ze SP nr 1 i SP z Kowalina i Szkoły Specjalnej. Bardzo proszę, aby dzieci te wraz z rodzinami przystąpiły do sakramentu pokuty w pierwszy piątej miesiąca 5 maja, aby móc przyjąć Komunię Świętą w czasie swojej uroczystości. Wszystkich zaś naszych parafian niezainteresowanych bezpośrednio tymi uroczystościami proszę, aby w niedzielę 7 maja wybrać się do kościoła na inne godziny, aby zostawić wolne miejsce dla świętujących dzieci i ich najbliższych.
  9. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca organizuje rekolekcje „Maria Magdalena” – rekolekcje dla kobiet w każdym wieku (18+) i powołaniu, pod tytułem „Twoje piękno w Jego oczach” w dniach od 12 do 14 maja br. w naszej parafii. Szczegóły rekolekcji znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  10. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię i dekorowały ją. Zapraszamy chętnych do sprzątania kościoła tym razem w przyszłą sobotę wieczorem. Zaproszenie to kieruję szczególnie do rodziców czwartoklasistów przed uroczystością ich dzieci.
  11. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką. Dziś w Sali „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  12. Z naszej parafii organizowane są pielgrzymki do Lourdes w dniach 10-15 czerwca oraz do Jordanii w dniach 3-10 października. Bliższe informacje można uzyskać w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanych na tablicy ogłoszeń (tel.: 504 267 407,  504 267 222).
  13. Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku Jacek Dubiel oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku zapraszają wszystkich mieszkańców  Powiatu Kraśnickiego  na koncert organowy 3 maja o godz. 19.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku w ramach kolejnej edycji Cyklu Koncertów Organowych Laudamus Deum. Podczas koncertu wystąpi Organista Archikatedry Lubelskiej i członek Komisji ds. Muzyki Kościelnej – pan Stanisław Maryjewski.
  14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Urszulę Żak – int. od dyrekcji i pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie – w poniedziałek 1 maja o godz. 6.30; za śp. Modestę Stachewicz – w czwartek 4 maja o godz. 6.30; za śp. Andrzeja Madejczyka – w piątek 5 maja o godz. 6.30; za śp. Lucjana Chudego – w sobotę 6 maja o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Zofia Klecha, Barbara Jedut, Stefania Zdyb, Danuta Zawadzka, Stanisław Kudyba, Jan Smyl, Marta Dolecka, Jan Jasiak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…