III Niedziela Wielkanocy – 23 kwietnia 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocy – 23 kwietnia 2023 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominali następujących świętych: jutro 24 kwietnia przeniesiona z niedzieli uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski – dzisiaj o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa w intencji solenizantów: Wojciechów i Jerzych (intencje z nazwiskami solenizantów można składać w zakrystii); we wtorek 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty; to również dzień imienin Jarosławów; w środę 26 kwietnia – świętują panie Marzeny; w sobotę 29 kwietnia  – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy; w przyszłą niedzielę 30 kwietnia świętują panowie o imieniu Marian. Wśród solenizantów z nadchodzącego tygodnia są: Marszałek Województwa Lubelskiego pan Jarosław Stawiarski; panowie Radni Marek Szymański i Marek Biegaj; pan Marek Kawka, Jarosław Jamróz a także panie Katarzyna Hanaj, Katarzyna Brzustowska, Marzena Pomykalska, Marzenna Gontarczuk, Marzenna Berdys-Pęzioł. Wszystkim solenizantom, tym wymienionym z nazwiska i niewymienionym, składamy serdeczne życzenia.
  2. Następna niedziela 30 kwietnia to ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie więc taca tzw. gospodarcza z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na dalszy remont naszej świątyni. Bóg zapłać za życzliwość.
  3. W przyszłą niedzielę 30 kwietnia o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów z ZS nr 1 „na Górce” w Kraśniku. Zapraszamy całą społeczność szkolną, nauczycieli, uczniów i ich rodziny do wspólnej modlitwy.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy również gościli w naszej parafii ks. Emila Mazura i grupę młodzieży ze SMALU – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej – które w tym roku odbędą się w dniach 16-20 sierpnia w Garbowie. Ksiądz Emil przybliży nam tematykę SMALU a po Mszach św. przed kościołem będzie zbierał ofiary do puszek na organizację tego wydarzenia. Natomiast młodzież z naszej parafii będzie miała możliwość zasięgnąć bliższych informacji od swych SMALOWYCH rówieśników i wziąć udział w atrakcyjnych konkursach. Zapraszamy.
  5. W najbliższą środę 26 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla bierzmowanych. Obecność obowiązkowa. Bierzmowanie odbędzie się w niedzielę 28 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego podczas Mszy św. o godz. 12.00. Sakramentu udzieli Sekretarz Episkopatu Polski ksiądz Biskup Artur Miziński.
  6. W najbliższym tygodniu rozpoczną się próby dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku oraz z Kowalina i Szkoły Specjalnej będą mieli próby 25 i 27 kwietnia o godz. 15:30; natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku – próby 24 i 28 kwietnia o godz. 16:00. Spotkanie z fotografem: dla uczniów ze S.P. nr 1 w Kraśniku oraz z Kowalina i Szkoły Specjalnej –  będzie 25 kwietnia o godz. 15:30, zaś dla uczniów ze S.P. nr 2 –  będzie 24 kwietnia o godz. 16:00.
  7. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką. Dziś w Sali „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  8. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Zapraszamy chętnych do sprzątania kościoła w przyszły piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Dziękuję również panom: Jackowi Zychowi, Wiesławowi Bańce, Dobrosławowi Rudnemu, Eugeniuszowi Mazurkowi, Eugeniuszowi Nowosielskiemu, Adamowi Paszkowskiemu, Krzysztofowi Pietraszkowi, Sławomirowi Szczygłowi, Markowi Biegajowi i Markowi Kawce za pomoc siostrze Melanii w uprzątnięciu dekoracji świątecznej ciemnicy i grobu pańskiego.
  10. Podziękowania kieruję także w stronę osób, które w ostatnim czasie składały indywidualne ofiary na remont naszej świątyni. A są to: Ewa i Krzysztof Orzeł;  Zofia i Zdzisław Werescy; Emilia Grządka; Agnieszka Walenia oraz ofiarodawcy bezimienni.
  11. W bibliotece parafialnej po Mszy św. przyjmowane są wpłaty na wyjazd do Muszyny, Krynicy i Starego Sącza. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Lourdes w dniach 10-15 czerwca oraz do Jordanii w dniach 3-10 października. Bliższe informacje można uzyskać w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanych na tablicy ogłoszeń (tel.: 504 267 407,  504 267 222).
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Ryszarda Łoszaka – int. od kolegów z pracy TAXI – w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Mirosławę Dolecką – int. od sąsiadów z Kolonii Wyżnica – w środę 26 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Lecha Matuszkiewicza – w piątek 28 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Teodorę Dudę – int. od KR MB Fatimskiej z Kolonii Wyżnica – w sobotę 29 kwietnia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Wiesława Czarnota, Kazimierz Szczęśniak, Zofia Klecha. Zmarł również Stanisław Wójcik, tata ks. wikariusza Mateusza Wójcika. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 24.04 2023 r.: o godz. 14:00 – Msza święta w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie. Później złożenie ciała na cmentarzu komunalnym w Lublinie na Majdanku. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…