V Niedziela Wielkanocy – 7 maja 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocy – 7 maja 2023 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 uczniowie klas czwartych ze szkół położonych na terenie naszej parafii świętują Rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 – o godz. 10.30, zaś uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z Kowalina i ze Szkoły Specjalnej – o godz. 12.00.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: jutro 8 maja – św. Stanisława, głównego Patrona Polski; w środę 10 maja – św. Izydora Oracza; w sobotę 13 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; w niedzielę 14 maja – św. Macieja Apostoła. Wśród solenizantów jest Metropolita Lubelski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik a także z naszej parafii: Pasjonistka siostra Stanisława, pani Stanisława Frączek, pan Stanisław Krupka. Wszystkich solenizantów obejmujemy wdzięczną pamięcią modlitewną i składamy serdeczne życzenia.
  3. W przyszłą niedzielę 14 maja odbędą się uroczystości związane z Pierwszą  Komunią Świętą; i tak podczas Mszy św. o godz. 10.30 dla dzieci z klas czwartych ze SP nr 2 oraz podczas Mszy św. o godz. 12.00 dla dzieci ze SP nr 1 oraz ze SP z Kowalina i ze Szkoły Specjalnej. Wszystkich zaś naszych parafian niezainteresowanych bezpośrednio tymi uroczystościami proszę, aby w przyszłą niedzielę wybrać się do kościoła na inne godziny, by zostawić wolne miejsce dla świętujących dzieci, ich najbliższych i gości trzecioklasistów.
  4. W przeddzień Pierwszej Komunii, w sobotę 13 maja o godzinie 9.00 w naszym kościele wszyscy uczniowie klas trzecich z obu grup i ich rodzice wraz z rodzinami przystąpią do spowiedzi świętej. Podczas tego nabożeństwa odnowią oni przyrzeczenia chrztu świętego. Dlatego proszę, aby na to nabożeństwo w sobotę zabrali ze sobą gromnice z osłonkami.
  5. Próby przed Pierwszą Komunią dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku, z Kowalina i ze Szkoły Specjalnej będą we wtorek 9 maja i w czwartek 11 maja o godz. 15.30, natomiast dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku będą w poniedziałek 8 maja i w piątek 12 maja o godz. 16.00.
  6. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię i dekorowały ją a także porządkowały otoczenie wokół kościoła. Dziękuję także za zaangażowanie dzieci z klas czwartych i ich rodziców.
  7. Do cotygodniowego sprzątania kościoła zapraszam tym razem w przyszłą sobotę wieczorem po nabożeństwie, czyli po 19.00. Zaproszenie to kieruję szczególnie do rodziców trzecioklasistów przed uroczystością ich dzieci.
  8. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane codziennie o godz. 17.30. A w najbliższą sobotę 13 maja o godz. 17.00 rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Najbliższe nabożeństwo fatimskie z różańcem przygotowuje Akcja Katolicka. Później zaś o godzinie 18.00 zapraszamy na Mszą św. zbiorową do Matki Bożej szczególnie w intencjach osób chorych. Po Mszy św. będzie nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  9. Osoby zainteresowane udziałem w rekolekcjach dla kobiet „Maria Magdalena” organizowanych przez Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca w dniach od 12 do 14 maja br. w naszej parafii, mogą się jeszcze zapisać bezpośrednio lub telefonicznie. Szczegóły rekolekcji znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  10. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką. Dziś w Sali „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  11. Są jeszcze wolne miejsca na organizowane z naszej parafii pielgrzymki do Lourdes w dniach 10-15 czerwca oraz do Jordanii w dniach 3-10 października. Bliższe informacje można uzyskać w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanych na tablicy ogłoszeń (tel.: 504 267 407,  504 267 222). Z kolei osoby, które zapisały się na wyjazd do Muszyny, Krynicy i Starego Sącza proszone są o uregulowanie wpłat.
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Zdzisława Wierzchowiaka – we wtorek 9 maja o godz. 7.00; za śp. Janinę Słowińską – w środę 10 maja o godz. 6.30; za śp. Sławomira Wronę – int. od Polskiego Związku Niewidomych – w czwartek 11 maja o godz. 6.30; za śp. Elżbietę Sygacz – w czwartek 11 maja o godz. 6.30; za śp. Grażynę Tarnowską – w piątek 12 maja o godz. 6.30; za śp. Wiesławę Czarnotę – w sobotę 13 maja o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Smyl, Marta Dolecka, Jan Jasiak, Zdzisław Bożek, Edward Stroński, Stanisław Jamroży, Klementyna Kozak. Zmarł również śp. Kazimierz Żak, tato siostry Przełożonej Ismeny. Jego pogrzeb będzie jutro, w poniedziałek 8 maja o godz. 14.00 w kościele w Jastkowie k. Lublina. W intencji wymienionych oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…