VI Niedziela Wielkanocy – 14 maja 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocy – 14 maja 2023 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii odbędą się uroczystości związane z Pierwszą  Komunią Świętą; podczas Mszy św. o godz. 10.30 dla dzieci z klas czwartych ze SP nr 2 oraz podczas Mszy św. o godz. 12.00 dla dzieci ze SP nr 1 i z Kowalina.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: jutro 15 maja – św. Zofię; we wtorek 16 maja – św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski; w przyszłą niedzielę 21 maja – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wśród solenizantów są panie z naszej kancelarii: Zofia Wesołowska i Zofia Zapalska. Wszystkim solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  3. Rodzina Radia Maryja zaprasza we wtorek 16 maja na Mszę św. o godzinie 18.00 w stałych intencjach oraz później na spotkanie modlitewno-formacyjne.
  4. W środę 17 maja o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem.
  5. W czwartek 18 maja w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku odbędzie się finał XVI Turnieju Papieskiego – Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II.
  6. W czwartek 18 maja w rocznicę urodzin Karola Wojtyły po raz kolejny społeczność Kraśnika zagra też barkę dla Papieża w parku im. św. Jana Pawła II w Starym Kraśniku o godzinie 19.00. Zapraszamy do udziału.
  7. W piątek 19 maja o godz. 10.30 będzie sprawowana w naszym kościele Msza św. w intencji strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku i pracowników oraz ich rodzin w ramach uroczystości poświęcenia nowego sztandaru dla tej jednostki.
  8. W miesiącu maju przy krzyżach i kapliczkach gromadzą się wierni na nabożeństwa majowe. Odbywają się tez tradycyjnie poświęcenia pól. Z tej racji w najbliższą niedzielę 21 maja pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych na te uroczystości w nieco zmienionej formule. Nie będzie Mszy św. w plenerze przy krzyżach i kapliczkach. Natomiast w naszym kościele będą odprawione trzy Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek lub ulic: o godz. 12.00 w intencji mieszkańców Suchynii, Kolonii Wyżnica, ul. Jagiellońskiej i Urzędowskiej; o godz. 15.00 w intencji mieszkańców Lasów, Słodkowa Pierwszego, Pasieki, ul. Widerlika, ul. Kwiatkowickiej, ul. Janowskiej i Kraśnickiej; o godz. 18.00 w intencji mieszkańców Podlesia, Kowalina i Spław Pierwszych oraz Drugich. Dopiero po Mszy św. Wieczornej ok. godz. 19.00 księża przejadą pod krzyże i kapliczki i dokonają tam poświęcenia pól wodą święconą. Proszę, aby ktoś z danej ulicy lub miejscowości przyjechał po księży i zawiózł ich w dane miejsce.
  9. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię i dekorowały ją a także porządkowały otoczenie wokół kościoła. Dziękuję siostrze Melanii i paniom: Joannie Mazik, Otylii Zych i Bożenie Dudzińskiej oraz panom Radnym: Sławomirowi Szczygłowi, Krzysztofowi Orłowi, Adamowi Lemiesze, Jackowi Zychowi, Adamowi Paszkowskiemu, Wiesławowi Bańce, a także panom: Markowi Kawce i Stanisławowi Krupce, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy otoczeniu naszego kościoła, przy pracach ziemnych, wykończeniowych i porządkowych na klombach, na dolnym dziedzińcu klasztornym i w ogrodzie. Dziękuję także za zaangażowanie siostrze Przełożonej i katechetkom oraz rodzicom trzecioklasistów za udekorowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość. Bardzo się cieszę, że rodzice tak licznie wzięli wczoraj w tym udział.
  10. Chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu świątyni w nadchodzącym tygodniu zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  11. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane codziennie o godz. 17.30. W białym tygodniu zapraszam na to nabożeństwo szczególnie dzieci pierwszokomunijne.
  12. W Sali „Pod Lipą” dostępne są najnowsze numery prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  13. W bibliotece parafialnej można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Lourdes w dniach 10-15 czerwca oraz do Jordanii w dniach 3-10 października. Bliższe informacje można uzyskać także pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel.: 504 267 407,  504 267 222).
  14. W przyszłą niedzielę 21 maja odbędzie się referendum w sprawie budowy spalarni odpadów w Kraśniku. Aktualnie trwają procedury związane z uzyskaniem przez inwestorów wymaganych opinii i zezwoleń. Głosowanie w referendum odbywać się będzie w tych samych lokalach, które służyły do tego celu przy okazji wyborów samorządowych.
  15. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Kazimierza Szczęśniaka – w poniedziałek 15 maja o godz. 6.30; za śp. Mariana Sokołowskiego – int. od sąsiadów z klatki – w środę 17 maja o godz. 6.30; za śp. Zofię Klechę – w czwartek 18 maja o godz. 6.30; za śp. Alfredę Wielebę – int. od pracowników MPK w Kraśniku – w piątek 19 maja o godz. 6.30; za śp. Henryka Branię – int. od KR MB Fatimskiej – w sobotę 20 maja o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Natalia Harpula i Mirosław Storczyński. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…