III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2024 r. ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się w Sali domu parafialnego spotkanie Kółek Różańcowych. Zapraszamy.
  2. Również dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie przygotowujące kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  3. Po Mszy św. w Sali pod Lipą możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki.
  4. W przyszłą niedzielę 28 stycznia o godz. 15.00 odbędzie się na plebanii spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej.
  5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 22 stycznia – św. Wincentego Pallotiego; z środę 24 stycznia – św. Franciszka Salezego; w czwartek 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w piątek 26 stycznia – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Pamiętamy też, że dziś obchodzony jest Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka.
  6. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.
  7. Dziękuję też panom Hubertowi i Dariuszowi Wcisło za odśnieżenie i posypanie żwirem placu wokół kościoła oraz panom Łukaszowi Oklecińskiemu i Wiesławowi Bańce za naprawienie drzwi w kościele.
  8. Podajemy porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym ostatnim tygodniu:

22 stycznia w poniedziałek:

od godz. 16.00: bloki przy Alei Tysiąclecia 3A i 7 oraz blok przy ul. Osterwy 4.

• 23 stycznia we wtorek:

od godz. 16.00: bloki przy ul. Osterwy 1,3,6 oraz blok przy ul. Spółdzielczej 8

• 24 stycznia w środę:

od godz. 16.00: bloki przy ul. Spółdzielczej 6 i 4

• 25 stycznia w czwartek:

od godz. 16.00 – domki jednorodzinne przy ul. Kochanowskiego oraz bloki przy ul. Kochanowskiego 1, 3, 5

• 26 stycznia w piątek:

od godz. 16.00: kolęda na indywidualne zgłoszenia

• 27 stycznia w sobotę:

od godz. 9.00 – ul. Struga, ul. Janowska , ul. Modrzewiowa, bloki przy mleczarni, ul. Kraśnicka (dawna Stróża).

Od dzisiaj do czwartku można w kancelarii zgłaszać adresy rodzin z naszej parafii, które z ważnych powodów nie mogły przyjąć księdza po kolędzie w normalnym wyznaczonym porządku. W najbliższy piątek 26 stycznia popołudniu od godz. 16.00 księża udadzą się z wizytą duszpasterską pod zgłoszone adresy.

9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp.  Adama Jaroszewicza – w środę 24 stycznia o godz. 7.00; za śp. Wiesława Dąbrowskiego – int. od sąsiadów z bloku przy ul. Kochanowskiego 3 – w piątek 26 stycznia o godz. 6.30 oraz w sobotę 27 stycznia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Topolski, Danuta Saczuk, Kazimiera Maj, Marianna Bielecka, Barbara Głowacka. W intencji tych zmarłych oraz za naszych bliskich pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….