IV  Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

IV  Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą radości – Laetare – od pierwszych słów antyfony na wejście: „Laetare, Ierusalem” –  „Wesel się, Jeruzalem”. W średniowieczu nazwano niedzielę dzisiejszą niedzielą róż. Stąd w liturgii używany bywa różowy kolor szat.
  2. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone są na Dzieła Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”.
  3. W ramach akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej możemy nabyć dziś w sali „pod Lipą” u członków Akcji Katolickiej małe świeczki „pachaliki” oraz czekoladowe baranki wielkanocne, a także piękne wielkanocne palmy.
  4. W przyszłą sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Tego dnia na Mszy Św. o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone i nie chciane. Na bocznych ołtarzach znajdują się bezpłatne materiały z Fundacji Małych Stópek, związane z adopcją dziecka poczętego. Są to gazety, książki, ulotki i modele edukacyjne dla dorosłych i dla młodzieży, a także edukacyjne książeczki, kolorowanki i gry dla dzieci. Osoby, które chciałyby przystąpić do tej adopcji, mogą bliżej zapoznać się z jej zasadami biorąc specjalną ulotkę z bocznego ołtarza i formularz. Kto chciałby włączyć się w to dzieło powinien w sobotę 25 marca na godz. 18.00 przynieść ze sobą podpisaną deklarację oraz świecę. Przyrzeczenia zostaną zebrane bezpośrednio przed Mszą św.
  5. W najbliższą środę 22 marca o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa..
  6. W naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne będą 26-28 marca, czyli od niedzieli do wtorku. Do zakrystii można zgłaszać nazwiska i adresy osób chorych, które księża odwiedzą we wtorek 28 marca z posługą rekolekcyjnej spowiedzi i Komunii Świętej.
  7. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu kościoła w nadchodzącym tygodniu zapraszam w piątek po wieczornym nabożeństwie.
  8. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszego kościoła: Halina i Jerzy Bień; Urszula i Marek Szymańscy; Dobrosław Rudny; Wojciech Wieczorek; Jolanta Pyzik; Maria i Andrzej Woch; Paweł Siekaczyński.
  9. „Bóg zapłać” także za ofiary składane w zakrystii na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W naszym kiosku „pod Lipą” dostępne są najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  11. W piątek 31 marca br. z Sanktuarium w Janowie Lubelskim po Mszy św. o godz. 20.00 wyruszy po raz szósty Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jedna z organizowanych tras będzie wiodła do Kraśnika i zakończy się w naszym kościele rano w sobotę 1 kwietnia. Zapisy poprzez email podany na tablicy ogłoszeń (email: edk.janowlubelski@gmail.com lub profil Facebookowy: EDK 2023 Janów Lubelski). Więcej informacji na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.
  12. Przymiarka strojów pierwszokomunijnych dla dzieci klas trzecich będzie w sobotę 1 kwietnia: dla uczniów ze SP nr 2 w godz. 9.00-10.30, a dla uczniów ze SP nr 1 w godz. 10.30-12.00.
  13. Codziennie o godz. 17.00 w naszym kościele odmawiany jest różaniec jako dar naszej parafii dla Matki Bożej Patronki Pani Kraśnickiej.  Jedną z intencji naszej modlitwy w ostatnim czasie jest również obrona Kościoła Świętego i dobrego imienia Papieża św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę.
  14. W ostatnim czasie znaleziono kartę pojazdu. Jest do odebrania w zakrystii.
  15. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Mariannę Widerlik – we wtorek 21 marca o godz. 6.30; za śp. Zbigniewa Sidora – we wtorek 21 marca o godz. 7.00; za śp. Tomasza Ciślę – w czwartek 23 marca o godz. 7.00; za śp. Sławomira Wronkę – w piątek 24 marca o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Irena Gniazdek, Elżbieta Wołoszyn, Ryszard Łysakowski, Eugeniusz Wojtalik, Wiesław Kozyra, Janina Łukaszewska. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …