III  Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

III  Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r.

1. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Od dzisiejszej niedzieli w ramach akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozprowadzane są w naszej parafii małe świeczki „pachaliki” oraz czekoladowe baranki wielkanocne. Pachaliki i baranki a także piękne wielkanocne palmy możemy nabyć dziś u członków Akcji Katolickiej w sali „pod Lipą” po każdej Mszy św.
  3. W nadchodzącym tygodniu przypadają popularne imieniny: w poniedziałek 13 marca świętują panie Krystyny i Bożeny; w piątek 17 marca – Zbigniewowie, a w przyszłą niedzielę 19 marca – Józefowie. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składany już dziś serdeczne życzenia. Wśród nich są osoby zaangażowane w życie naszej parafii: pani Krystyna Krotkiewicz, Bożena Krasowska, Bożena Kuś, Bożena Dudzińska i Zbigniew Janczarek. Solenizantem jest też biskup pomocniczy Józef Wróbel. Obejmujemy ich wszystkich wdzięczną pamięcią modlitewną.
  4. Rodzina Radia Maryja zaprasza w czwartek 16 marca na Mszę św. o godzinie 18.00 w stałych intencjach, a następnie na spotkanie modlitewno-formacyjne do sali w domu parafialnym.
  5. W nadchodzącym tygodniu kancelaria organistowska będzie czynna również tylko popołudniu w godz. 15.00-18.00.
  6. W naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne będą za dwa tygodnie, w dniach 26-28 marca, czyli od niedzieli do wtorku. Poprowadzi je Sercanin, ks. Dariusz Mroczek. W ramach rekolekcji we wtorek 28 marca będą odwiedziny z posługą świątecznej spowiedzi i Komunii Świętej osób chorych. Do zakrystii można zgłaszać ich nazwiska i adresy.
  7. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu kościoła w nadchodzącym tygodniu zapraszam w piątek po wieczornym nabożeństwie.
  8. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszego kościoła: Barbara Łukasik; Monika Hatłas; Emilia Nowak, Renata Karpińska, Michał Zimowski; Helena Bańka. Wszystkim ofiarodawcom składam „Bóg zapłać”.
  9. Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać u siostry w zakrystii.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W naszym kiosku „pod Lipą” dostępne są najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  11. W piątek 31 marca br. z Sanktuarium w Janowie Lubelskim po Mszy św. o godz. 20.00 wyruszy po raz szósty Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jedna z organizowanych tras będzie wiodła do Kraśnika i zakończy się w naszym kościele rano w sobotę 1 kwietnia. Zapisy na trasy organizowane w ramach tej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej poprzez email podany na tablicy ogłoszeń (email: edk.janowlubelski@gmail.com lub profil Facebookowy: EDK 2023 Janów Lubelski). Więcej informacji na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.
  12. Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Kraśniku zaprasza do bezpłatnego rozliczenia PIT w zamian za przekazanie 1,5% podatku na Stowarzyszenie. W każdy czwartek w godzinach od 12.00 do 18.00 przyjmujemy na ul. Kościuszki 26 w Kraśniku.
  13. W mediach ukazało się Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z publikacjami dotyczącymi Metropolity Krakowskiego kard. Karola Wojtyły czyli św. Jana Pawła II, w obronie dobrego imienia Papieża, Jego świętości i wielkości. Dla nas Polaków, ale również dla milionów ludzi na całym święcie, Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie. Próby zdyskredytowania jego osoby i dzieła, podejmowane pod pozorem troski o prawdę i dobro przez niektóre środowiska każą nam dać świadectwo naszej wiary i podjąć modlitwę w Jego obronie. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w modlitwę także w tej intencji podczas odmawianego codziennie o godz. 17.00 w naszym kościele przez różne grupy duszpasterskie różańca świętego w czasie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Ryszarda Zawitowskiego – w poniedziałek 13 marca o godz. 6.30; za śp. Mariannę Wdowiak – we wtorek 14 marca o godz. 6.30; za śp. Mirosława Gmitera – int. od sąsiadów z ulicy – w czwartek 16 marca o godz. 7.00; za śp. Danielę Cisek – w czwartek 16 marca o godz. 7.00; Krystynę Golińską – w piątek 17 marca o godz. 7.00; za śp. Bolesława Szostaka – int. od sąsiadów z ul. Janowskiej – w piątek 17 marca o godz. 7.30.W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Boguń, Krystyna Kotuła, Anna Szostek, Irena Gniazdek i Elżbieta Wołoszyn. W piątek 17 marca przypada 21. rocznica śmierci ks. proboszcza Stanisława Szczuki. Msza w jego intencji będzie odprawiona o godzinie 18.00.W intencji wymienionych oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …