II  Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

II  Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do południa przy bocznym ołtarzu, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes” w ramach Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  3. W przyszłym tygodniu swoich świętych patronów  czczą panie Beaty i panowie Grzegorzowie. Wśród solenizantów jest pani katechetka Beata Kwaśniak, pan Grzegorz Jasiński i Grzegorz Marcinkowski. Wszystkich solenizantów obejmujemy pamięcią modlitewną i składamy serdeczne życzenia. Życzenia składamy również wszystkim paniom z okazji Dnia Kobiet przypadającego w najbliższą środę 8 marca.
  4. Podczas Wielkiego Postu, odprawiane są w naszym kościele nabożeństwa okresowe: Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30, natomiast w każdy piątek: Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.00, zaś dla dorosłych po wieczornej Mszy Św. o godzinie 18.00.
  5. W poszczególnych parafiach naszego dekanatu odbywają się już rekolekcje. W naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne będą w dniach 26-28 marca, czyli od niedzieli do wtorku. Poniedziałek i wtorek to dni spowiedzi. We wtorek posługa dla obłożnie chorych i starszych w domach. Rekolekcje poprowadzi je Sercanin, ks. Dariusz Mroczek.
  6. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza wszystkich członków i sympatyków na dzień skupienia, który odbędzie się w najbliższy czwartek 9 marca. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą św., a potem spotkanie w sali domu parafialnego na dolnym dziedzińcu.
  7. W najbliższą sobotę 11 marca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i comiesięczne nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  8. Rektor Kościoła Ducha Świętego w Kraśniku zaprasza w przyszłą niedzielę 12 marca o godz. 11.30 na Mszę św. w małym kościółku z okazji obchodów 78. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Stanisława Zielińskiego.
  9. W nadchodzącym tygodniu kancelaria organistowska będzie czynna również tylko popołudniu w godz. 15.00-18.00.
  10. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu kościoła w nadchodzącym tygodniu zapraszam w piątek po wieczornym nabożeństwie.
  11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W naszym kiosku „pod Lipą” dostępne są najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  12. W bibliotece parafialnej przyjmowane są zapisy na wyjazdy organizowane z parafii przez biuro turystyczne Appia: na Cypr w dniach 9-16 marca; na wycieczkę lotniczą do Lourdes w dniach 25-30 marca; na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 3-10 października oraz wyjazd do Krynicy Zdrój, Muszyny i Starego Sącza w dniach 16-18 czerwca. Bliższe informacje można uzyskać także pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń: tel. 515 133 714 lub 504 267 222.
  13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Ryszarda Łoszaka – w środę 8 marca o godz. 6.30; za śp. Danutę Maziarczyk – w czwartek 9 marca o godz. 6.30.W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Ożyp, Fabian Dyguś, Andrzej Bernaś, Izabela Gadzińska, Jan Boguń. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …