I  Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

I  Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu.  Z tej racji w dniu dzisiejszym w kościołach naszej Archidiecezji odczytywany jest list Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika.
  2. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca ofiary składane dzisiaj na „tacę gospodarczą” raz w miesiącu przeznaczone są na prace renowacyjne naszej świątyni. Bóg zapłać za życzliwość i zrozumienie.
  3. Od pierwszych chwil inwazji Rosji na Ukrainę Caritas Polska przychodzi z pomocą zarówno tym, którzy zmuszeni byli opuścić swoją ojczyznę, jak i tym, którzy pozostali w wojennej rzeczywistości. W dniu dzisiejszym, na prośbę Sekretarza Episkopatu Polski, ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone na wsparcie dla cierpiących z powodu bestialskiej wojny prowadzonej przez Rosję przeciw Ukrainie i Ukraińcom.
  4. W nadchodzącym tygodniu imieniny obchodzą panie Heleny i panowie Kazimierzowie. Wśród solenizantów zaangażowanych w życie naszej parafii są: pani Helena Bańka, pan Kazimierz Wojcieszyn, a także pan Poseł Kazimierz Choma i nasz rodak ks. Infułat Kazimierz Bownik. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia już dzisiaj składamy serdeczne życzenia.
  5. Dziękuję wszystkim grupom, które prowadziły adoracje w czasie 40-godzinnego nabożeństwa na rozpoczęcie Wielkiego Postu.
  6. Przypominamy, że czas Wielkiego Postu to czas Łaski. Przez post, modlitwę i jałmużnę, uczynki wielkopostne, podejmujemy trud duchowego wysiłku pracy nad sobą i nad własnymi słabościami. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa okresowe: w każdą niedzielę o 17.30 – na Gorzkie Żale, zaś w każdy piątek – na Drogę Krzyżową: o 16.00 dla dzieci a po Mszy św. wieczorowej o 18.00 – dla dorosłych.
  7. W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca marca. Spowiedź jak zwykle podczas Mszy św. rano i wieczorem, a dodatkowo dla dzieci spowiedź o godz. 15.30 i Msza św. dla nich o godz. 16.00.
  8. W nadchodzącym tygodniu kancelaria organistowska będzie czynna tylko popołudniu w godz. 15.00-18.00. Za utrudnienia przepraszamy.
  9. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu kościoła w nadchodzącym tygodniu zapraszam w piątek po wieczornym nabożeństwie.
  10. Dziękuję też za dekorację wielkopostną naszego kościoła: siostrze Melanii i panom: Romanowi Pyrzynie i Andrzejowi Kawczyńskiemu oraz za prace porządkowe panom: Stefanowi Nowakowi i Jackowi Zychowi.
  11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W naszym kiosku „pod Lipą” dostępne są najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  12. Światowe Dni Młodzieży i pełne radości spotkanie z Papieżem Franciszkiem odbędą się w najbliższe wakacje w Portugalii. Hasłem będą słowa: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Zapraszamy do wyjazdu z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży do Lizbony przez Madryt, Fatimę oraz Porto z odpoczynkiem nad Oceanem w dniach od 26 lipca do 10 sierpnia 2023. Szczegóły i zapisy przez stronę Centrum Młodych: cdmlublin.pl (podana na tablicy ogłoszeń) lub bezpośrednio u księdza Mateusza odpowiedzialnego za KSM w naszej parafii.
  13. Szkoła Muzyczna I stopnia przy ul. Popiełuszki 1 w Kraśniku ogłasza rekrutację na rok szkolny 2023/2024. Bezpłatna nauka odbywa się w dwóch cyklach wiekowych, zajęcia indywidualne, jak i zbiorowe w zakresie różnych instrumentów. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Bolesława Bogaja – w poniedziałek 27 lutego o godz. 6.30; za śp. Teodorę Dudę – int. od pracowników Sanepidu – w poniedziałek 27 lutego o godz. 7.00; za śp. Stanisława Rostka – int. od pracowników Zakładu Energetycznego w Kraśniku – w poniedziałek 27 lutego o godz. 7.30; za śp. Benedykta Iżyckiego – int. od sąsiadów z bloku – we wtorek 28 lutego o godz. 6.30; za śp. Alfredę Wielebę – w czwartek 2 marca o godz. 7.00; za śp. Mariana Kokoszkę – int. od koleżanek z pracy synowej Wioletty – w piątek 3 marca o godz. 7.30. W następną sobotę 4 marca przypada 16. rocznica śmierci księdza Proboszcza Jana Wielgusa. W jego intencji będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.W ostatnim zaś tygodniu pożegnaliśmy: śp. Zbigniewa Sidora, Sławomira Wronkę, Urszulę Żak, Romualda Romańczuk-Fiedorowicza, Mariannę Widerlik, Mariannę Wdowiak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …