VI Niedziela zwykła – 12 lutego 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela zwykła – 12 lutego 2023 r.

1. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik podjął decyzję o zorganizowaniu w Archidiecezji Lubelskiej zbiórki na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórka do puszek na ten cel odbędzie się we wszystkich kościołach Archidiecezji w najbliższą niedzielę, 12 lutego 2023 r. Po Mszy św. przed kościołem zbierane są dziś ofiary do puszek na ten cel.

2. W dniu dzisiejszym przed kościołem możemy też u członków Akcji Katolickiej nabyć świeże pączki. Zbierane w ten sposób fundusze przeznaczone są na charytatywną pomoc świąteczną dla rodzin ubogich z naszej parafii.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 14 lutego – św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. To także dzień dowolnego wspomnienia św. Walentego, patrona opętanych, epileptyków i zakochanych. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.

4. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu kościoła w nadchodzącym tygodniu zapraszam w piątek po wieczornym nabożeństwie.

5. Dziękuję również za ofiary na remont kościoła składane w kancelarii w ostatnim czasie.

6. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami czasopism katolickich: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

7. Akcja Katolicka z naszej parafii zaprasza na wycieczkę do Krynicy Zdrój, Muszyny i Starego Sącza w dniach 16-18 czerwca br. Bliższe informacje i zapisy w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 714 lub 504 267 222).

8. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Tadeusza Piotrowskiego – we wtorek 14 lutego o godz. 7.00; za śp. Janinę Biegaj – we wtorek 14 lutego o godz. 7.30; za śp. Czesława Kalembasę – w środę 15 lutego o godz. 6.30; za śp. Wandę Wilk – int. od koleżanek z rodzinami – w środę 15 lutego o godz. 7.30; za śp. Stanisława Dropa – w czwartek 16 lutego o godz. 7.30; za śp. Dariusza Piekuta – w piątek 17 lutego o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Ryszard Łoszak, Danuta Maziarczyk, Ryszard Zawitowski, Daniela Cisek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …