Opublikowano

V Niedziela zwykła – 5 lutego 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela zwykła – 5 lutego 2023 r.

ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca lutego – z tej racji wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy do południa. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W dniu dzisiejszym przed kościołem możemy u członków Akcji Katolickiej nabyć świeże pączki. Zbierane w ten sposób fundusze przeznaczone są na charytatywną pomoc świąteczną dla rodzin ubogich z naszej parafii.
 3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 6 lutego świętują panie Doroty; w piątek 10 lutego wspominamy św. Scholastykę; w sobotę 11 lutego – czcimy NMP z Lourdes – to również Światowy Dzień Chorego – na Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Wszystkim zaś solenizantom czczącym w nadchodzącym tygodniu swoich świętych patronów składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
 4. W najbliższą sobotę 11 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 5. W ostatnią niedzielę na spotkaniu członków Rady Duszpasterskiej w wyniku głosowania wybrano Zarząd: Przewodniczący Jacek Zych; sekretarz: Dobrosław Rudny; skarbnik: Wiesław Bańka.
 6. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. Zostały także rozebrane dekoracje świąteczne – dziękuję za pomoc: pani Teresie Wąsik, Izie Bucior, Małgorzacie Bieniek, Joannie Mazik, Elżbiecie Januszek, Bożenie Dudzińskiej, Danucie Ostrowskiej, Milenie, Nikoli i Marcelemu Pyzikom, panu Markowi Biegajowi, Krzysztofowi Orłowi, Sławomirowi Szczygłowi, Adamowi Paszkowskiemu, Stanisławowi Krupce, Markowi Kawce, Dobrosławowi Rudnemu, Zenonowi Kowalikowi, Andrzejowi Jakubczykowi, Longinowi Stępniowi, Eugeniuszowi Mazurkowi, Wiesławowi Bańce, Jackowi Zychowi. Dziękuję także państwu Annie i Januszowi Genejom oraz Renacie i Witoldowi Karpińskim za pudełka kartonowe i dodatkowe wyposażenie do szopki.
 7. Chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu kościoła w nadchodzącym tygodniu zapraszam w piątek po wieczornym nabożeństwie.
 8. Dziękuję również za ofiary na remont kościoła składane w kancelarii w ostatnim czasie.
 9. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami czasopism katolickich: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kraśniku  zaprasza w najbliższy czwartek 9 lutego br. o godz. 16.30 na „Dni Otwarte Szkoły”. Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 przy ul. Kościuszki 23. Jednocześnie dyrekcja informuje, że rozpoczynają się zapisy do klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 1 i do oddziałów Przedszkola Miejskiego Nr 7. Są to placówki wchodzące w skład ZPO Nr.1 w Kraśniku. Serdecznie zapraszamy!
 11. Burmistrz Miasta we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Lublinie zapraszają na zbiórkę krwi w piątek 10 lutego br. Punkt krwiodawstwa usytuowany będzie w hali Szkoły Podstawowej Nr 2. Zachęcamy do udziału w zbiórce krwi zarówno honorowych dawców, jak i osoby, które po raz pierwszy zechcą wesprzeć pacjentów szpitali. Szczegóły akcji podane są na plakatach na stronie internetowej miasta i słupach ogłoszeniowych.
 12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Mariana Marca – w poniedziałek 6 lutego o godz. 7.00; za śp. Zofię Wąsek – int. od sąsiadów z ul. Jagiellońskiej – w poniedziałek 6 lutego o godz. 7.30; za śp. Beatę Jastrzębską – int. od koleżanek z klasy z LO nr 1 w Kraśniku – we wtorek 7 lutego o godz. 6.30; za śp. Radosława Szymańskiego – we wtorek 7 lutego o godz. 6.30; za śp. Marka Kuropiewskiego – – we wtorek 7 lutego o godz. 7.00; za śp. Mariana Sokołowskiego – we wtorek 7 lutego o godz. 7.30; za śp. Zygmunta Bieleckiego – w piątek 10 lutego o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Bolesław Bogaj, Alfreda Wieleba. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …