IV Niedziela zwykła – 29 stycznia 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela zwykła – 29 stycznia 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca stycznia – dlatego ofiary zbierane na tacę  przeznaczona są tradycyjnie na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.
  2. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym przed kościołem do puszek przeznaczone są na pomoc trędowatym w ramach „Dnia chorych na trąd”.
  3. W dniu dzisiejszym przed kościołem po Mszy św. możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki wspomagając w ten sposób dzieła charytatywne w naszej parafii.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 31 stycznia – św. Jana Bosko; w czwartek 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Matki Bożej Gromnicznej; w piątek 3 lutego wspominamy św. Błażeja; w przyszłą niedzielę 5 lutego – św. Agatę. Wszystkim solenizantom czczącym w nadchodzącym tygodniu swoich świętych patronów, a szczególnie Mariom, Błażejom i Agatom, składamy już dzisiaj serdeczne życzenia. Wśród solenizantów jest też siostra katechetka Agata Łakoma.
  5. W  czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni. Należy ono do najdawniejszych w chrześcijaństwie, gdyż było obchodzone w Jerozolimie już w IV wieku. Według podania procesja z zapalonymi świecami była znana w Rzymie już w czasach papieża św. Gelazego I w 492 roku. W Polsce święto Ofiarowania Pana Jezusa nabrało charakteru wybitnie maryjnego. Lud polski widzi w Maryi Tę, która to niebiańskie Światło sprowadziła na Ziemię. Dlatego lud polski często bierze gromnicę do ręki, zwłaszcza w niebezpieczeństwach wielkich klęsk i grożącej śmierci. Stąd i nazwa w Polsce uroczystości: Matki Bożej Gromnicznej. We wtorek Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godzinie: 6.30, 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o 7.30, 9.00 i 18.00 poświęcenie gromnic i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  6. Święto Ofiarowania Pańskiego jest zarazem dniem poświęconym życiu konsekrowanemu. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź jak zwykle podczas porannych Mszy św. o 6.30, 7.00 i 7.30 oraz wieczorem o 18.00, zaś dla dzieci popołudniu od 15.30; Msza św. dla nich o godzinie 16.00.
  8. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie nowo wybranej Rady Duszpasterskiej.
  9. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. W tym tygodniu będziemy rozbierać dekoracje świąteczne – zapraszam więc chętnych do pomocy, szczególnie panów radnych w piątek po wieczornej Mszy św. Sprzątanie zaś kościoła będzie w sobotę po wieczornym nabożeństwie.  Zapraszamy.
  10. Do siostry w zakrystii będzie można przynosić ubiegłoroczne palmy wielkanocne do spalenia na popiół do posypania głów w Środę Popielcową.
  11. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami  czasopism katolickich: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  12. Od jutra do piątku 3 lutego do godz. 12.00 możemy na parkingu przy bramie wjazdowej do kościoła pozostawić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w ramach zbiórki ekośmieci.
  13. Praktycznie zakończyła się tegoroczna kolęda. Jeszcze w poniedziałek popołudniu jeden kapłan odwiedzi rodziny, które z ważnych powodów nie mogły być obecne podczas wizyty duszpasterskiej i zapisały się na kolędę indywidualną. Bóg zapłać wszystkim za życzliwe przyjęcie kapłanów w waszych domach. Wierzymy, że Boże błogosławieństwo jakie wnosili do waszych domów i rodzin będzie owocowało w waszym codziennym życiu. Dziękuję za składane przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiary.
  14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Wiesława Mazura – we  wtorek 31 stycznia o godz. 7.00; za śp. Wojciecha Szota – int. od sąsiadów – we wtorek 31 stycznia o godz. 7.30; za śp. Annę Sobótka – int. od sąsiadów z bloku – we wtorek 31 stycznia o godz. 7.30; za śp. Grzegorza Surowca – int. od kolegów z Kolonii Pasieka – w środę 1 lutego o godz. 7.30; za śp. Henryka Branię – w czwartek 2 lutego o godz. 6.30; za śp. Krystynę Nowodworską – w piątek 3 lutego o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Jagleniec, Marianna Wilk, Stanisław Drop, Regina Flis, Bolesław Bogaj. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …