Opublikowano

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia 2023 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia 2023 r.

ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca stycznia wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dzisiaj o godzinie 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji par małżeńskich obchodzących w tym roku jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa. Uroczystość ta połączona będzie z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.
 4. W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą osoby, których patronem jest błogosławiony Mieczysław, a w tym tygodniu świętują także Danuty, Genowefy, Kacprowie, Rajmundowie. Wśród solenizantów jest ksiądz Biskup pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej Mieczysław Cisło, ale również nasi parafianie, wśród nich pan Radny Mieczysław Flis i pani Danuta Ostrowska. Serdeczne życzenia składamy wszystkim solenizantom i polecamy Was opiece Matce Bożej Pani Kraśnickiej.
 5. W najbliższy piątek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Po przerwie pandemicznej odbędzie się w naszej parafii  Orszak Trzech Króli. W tym roku trasa orszaku będzie wiodła na placu wokół naszego kościoła. Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Kraśniku w trakcie Orszaku odegrają sceny z Jasełek. Początek uroczystości zaraz po Mszy św. dziecięcej o godz. 10.30. Zapraszamy.
 6. W uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy również na świąteczny koncert kolęd w naszym kościele, który cieszył się w ubiegłych latach wielkim uznaniem. Dzięki zaangażowaniu pani Wiesławy Lendzion, po przerwie spowodowanej pandemią, pragniemy wrócić do pięknej tradycji spotkań chórów z różnych parafii i z różnych miejscowości. Początek o godz. 14.00. Patronat honorowy nad koncertem wziął Burmistrz Miasta Kraśnik, pan Wojciech Wilk. Zapraszamy.
 7. Spotkanie opłatkowe Kół Różańcowych odbędzie się w niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00 w sali domu parafialnego.
 8. Ponieważ w nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – a jest to uroczystość Objawienia Pańskiego, osoby które praktykują pierwsze piątki a spowiadały się niedawno na święta i nie mają ciężkiego grzechu, wystarczy że przystąpią w ten dzień do komunii świętej podczas Eucharystii.
 9. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 10. W najbliższym tygodniu kolęda w naszej parafii będzie przebiegała w następującym porządku: w poniedziałek 2 stycznia od godz. 9.00: mieszkania za bankiem PKO przy ul. Kościuszki, domy przy ul. Kościuszki i Festiwalowej; popołudniu od godz. 16.00: ul. Przemysłowa oraz ul. Kwiatkowicka i Roztocze; we wtorek 3 stycznia od godz. 9.00: domy jednorodzinne przy ul. Urzędowskiej; popołudniu od godz. 16.00: domy przy ul. Lubelskiej,  ul. Armii Krajowej i internat za LO; w środę 4 stycznia  od godz. 9.00: ul. Widerlika; popołudniu od godz. 16.00: Pasieka; w czwartek 5 stycznia od godz. 9.00: domy przy ul. Krzywej, Szewskiej, Skośnej, Śliskiej, Stromej, Miłej, Zaklikowskiej i Rzeczyckiej; popołudniu od godz. 16.00: ul. Narutowicza, Krańcowa, Rybna, Mostowa, bloki  przy PKO na ul. Lubelskiej  51,53,55 oraz bloki przy ul. Lubelskiej 71 i 71A; w piątek 6 stycznia nie ma kolędy, zaś w sobotę 7 stycznia od godz. 9.00: ul. Lubelska za CPN, Lasy, ul. Wrzosowa, Jodłowa, Bukowa.
 11. Na tablicy ogłoszeń możemy zapoznać się z planem całej kolędy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie kolęda w naszej parafii została rozłożona do dnia 28 stycznia. W czasie ferii kolęda będzie się odbywać ale w ograniczonym zakresie, będzie chodziło tylko 2 lub 3 księży. Prosimy więc o zapoznanie się z porządkiem całej kolędy, aby móc spokojnie się do niej przygotować.
 12. Do Rady Duszpasterskiej na nową pięcioletnią kadencję weszli: z wyborów: Wiesław Bańka, Dobrosław Rudny, Jacek Zych, Marek Biegaj, Witold Karpiński, Stefan Nowak, Krzysztof Pietraszek, Eugeniusz Mazurek, Eugeniusz Nowosielski, Marek Szymański, Mieczysław Flis, Ryszard Iracki, Adam Lemiecha, Krzysztof Orzeł, Andrzej Wierzchowiak, Sławomir Szczygieł, Zygmunt Jędrak, Dariusz Wcisło, Andrzej Jakubczyk. Z urzędu do Rady weszli: przełożona s. Ismena Żak, zakrystianka s. Melania Szpondowska, organista Adam Kowal, wikariusz ks. Piotr Latoch. Z nominacji proboszczowskiej do Rady weszli: Wojciech Wieczorek, Adam Paszkowski, Zenon Kowalik, Longin Stępień. Zaprzysiężenie członków nowej Rady wraz ze ślubowaniem  odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 stycznia 2023 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00.
 13. Wśród księży z dekanatu kraśnickiego również odbyły się wybory. Ponieważ urząd dziekana według statutów można sprawować tylko przez dwie kadencje po kolei, a ten urząd sprawowałem nieprzerwanie od 2007 r., dlatego na nową pięcioletnią kadencję został wybrany jako dziekan ks. Janusz Stefanek z parafii św. Józefa z Kraśnika Fabrycznego a wicedziekanem został ks. Marian Serwatka z parafii Rudnik Szlachecki.
 14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Annę Sobótka – int. od sąsiadów z bloku – we wtorek 3 stycznia o godz. 6.3 oraz w  środę  4 stycznia o godz. 7.00; za śp. Mirosława Gmiter – int. od koleżanek i kolegów a Oddziału Ortopedyczno-Urazowego Szpitala w Kraśniku – we wtorek 3 stycznia o godz. 7.00 oraz int. od sąsiadów z ulicy – w piątek 6 stycznia o godz. 12.00; za śp. Tadeusza Stefaniaka – w czwartek 5 stycznia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana śp. Bolesław Szostak i Rozalia Wójtowicz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 15. W imieniu własnym i pozostałych księży z naszej parafii pragnę wszystkim naszym parafianom oraz gościom złożyć z okazji Nowego Roku życzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć. Niech Jezus przepełni Wasze serca darem pokoju i radości. Niech Matka Boża Rodzicielka, przez której orędownictwo zawierzamy Bogu cały nadchodzący rok 2023 wyprasza Wam wszelkie potrzebne łaski do dobrego życia.