Uroczystość Objawienia Pańskiego – piątek 6 stycznia 2023 r.

1. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym na tacę w naszej Archidiecezji przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.
  2. Dzisiaj Msze św. są odprawiane w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Przypominam, że w ten dzień obowiązuje każdego wiernego uczestnictwo we Mszy św.
3.  Osoby które praktykują pierwsze piątki a spowiadały się niedawno na święta i nie mają ciężkiego grzechu, chcąc zachować ich ciągłość, wystarczy że przystąpią dzisiaj do komunii świętej podczas Eucharystii.
4.  Z dzisiejszą uroczystością związane jest błogosławienie kadzidła i kredy. Na pierwszej Mszy św. zostało poświęcone kadzidło i kreda, które przygotowały jak co roku nasze siostry Pasjonistki. Możemy je po Mszy wziąć od siostry w kruchcie przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane racji kadzidła przeznaczone są na funkcjonowanie domu sióstr. Przypomnę, że poświęconą kredą oznaczamy odrzwia naszych domów i mieszkań wypisując na futrynie trzy litery K,M,B oraz rozpoczynający się Nowy Rok. Spalane kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy.
5. Dzisiaj odbędzie się w naszej parafii Orszak Trzech Króli. W tym roku trasa orszaku będzie wiodła na placu wokół naszego kościoła. Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Kraśniku pod okiem s. przełożonej Ismeny w trakcie Orszaku odegrają sceny z Jasełek, zaś młodzież z KSM oraz harcerze wraz z księdzem Mateuszem przygotowali w trakcie Orszaku różne atrakcje. Początek uroczystości zaraz po Mszy św. dziecięcej o godz. 10.30. Zapraszamy.
6.  Również dzisiaj w naszym kościele zapraszamy na świąteczny koncert kolęd. Początek o godz. 14.00. Patronat honorowy nad koncertem wziął Burmistrz Miasta Kraśnik, pan Wojciech Wilk. Zostały zaproszone chóry z różnych parafii z naszego dekanatu i sąsiednich oraz z innych miejscowości. Dziękuję pani Wiesławie Lendzion za wysiłek organizacyjny tego koncertu i zachęcam do udziału w tym koncercie w naszym kościele.
7.  Na tablicy ogłoszeń możemy zapoznać się z planem całej kolędy w tym roku w naszej parafii.