IX Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 31 maja 2026 r.
ogłoszenia duszpasterskie
- Przeżywamy dziś Niedzielę Trójcy Świętej. Dzisiejsza niedziela to zarazem ostatnia niedziela miesiąca. Zgodnie z tradycją taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe naszej świątyni.
- Dzisiaj w kościołach zamiast homilii odczytywany jest List pasterski Episkopatu Polski z okazji 30. Rocznicy reaktywowania w Polsce Akcji Katolickiej.
- Z racji dzisiejszej Uroczystości Trójcy Przenajświętszej odpust jest w parafii Stróża.
- Zapraszamy dzisiaj na Koncert Pieśni Maryjnych. Wystąpią różne chóry i zespoły śpiewacze. Wydarzenie to stało się już tradycją od kilkunastu lat i zawsze cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Początek koncertu o godz. 14.00. Patronat nad koncertem objął Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe i CKiP w Kraśniku.
- Dzisiaj też zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w naszym kościele z okazji poświęcenia pól. Ta wieczorna Eucharystia będzie sprawowana w intencji uproszenia dobrej pogody i obfitych tegorocznych plonów oraz za wszystkie osoby pracujące na roli i prowadzące rodzinne gospodarstwa na terenie naszej parafii. Po Mszy wieczornej kapłani pojadą pod kapliczki i krzyże i tam dokonają poświęcenia pól, ewentualnie przejdą polami, jak to było dotychczas. Bardzo proszę o zabranie księży wikariuszy samochodami i przewiezienia ich do wyznaczonych miejsc poświęcenia.
- W nadchodzącym tygodniu liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 1 czerwca – św. Justyna, w środę 3 czerwca – św. Karola Lwangę; to także dzień imienin Leszka; w czwartek 4 czerwca – Boże Ciało; w tym dniu świętują tez panowie Franciszkowie; w piątek 5 czerwca – św. Bonifacego; w sobotę 6 czerwca – św. Norberta; w przyszłą niedzielę 7 czerwca świętują Wiesławy i Wiesławowie. Wśród solenizantów są nasi parafianie: Radny pan Wiesław Bańka, nasza rodaczka s. Pasjonistka Norberta Banaszek, pani Wiesława Lendzion, pan Franciszek Gontarczuk, Leszek Widerlik. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
- Rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30 przed Mszą świętą wieczorną. A dzisiaj ostatnia majówka o godzinie 17.30.
- W czwartek 4 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało porządek Mszy św. w naszym kościele niedzielny: o godzinie 7.30, 9.00, 10.30, 13.00 (zamiast Mszy św. o 12.00) i o 18.00. Po Mszy św. o godzinie 10.30 przejdziemy jak co roku w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta, dając tym samym wyraz naszej wiary, że Chrystus jest obecny w naszym życiu, we wszystkich miejscach i w każdym czasie. Trasa procesji będzie wiodła do czterech ołtarzy, tak jak w ubiegłym roku ulicą Kościuszki, Piłsudskiego, Strażacką, Narutowicza aż do Rynku. Bardzo proszę, aby mieszkańcy poszczególnych ulic przygotowali ołtarze zgodnie z następującym porządkiem:
Ołtarz I na Parkingu KRUS przygotowuje Młodzież ze Związku AK, harcerze oraz mieszkańcy ul. Kościuszki, Wierzbowej, Rycerskiej, Ogrodowej.
Ołtarz II przy Kapliczce na skrzyżowaniu ul. Podleskiej i Piłsudskiego – mieszkańcy ul. Podleskiej, Podlesia, ul. Piłsudskiego, Jasnej.
Ołtarz III przy skrzyżowaniu ul. Bagno i Strażackiej – przygotowują mieszkańcy ul. Narutowicza, Strażackiej, Bagno, Szkolnej, Rynek, Olejnej, Bóżnicznej.
Ołtarz IV przy kościele od ul. Kościuszki – przygotowują Radni oraz Katecheci pod kierunkiem wikariusza Ks. Marka. Katecheci i Radni zbierają się w tym celu w środę 3 czerwca o godzinie 19.00
W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do ołtarza przy kościele. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów na Boże Ciało i na oktawę. Do zakrystii można przynosić płatki kwiatów do sypania w czasie procesji.
9. W nadchodzącym tygodniu będzie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź jak zwykle podczas Mszy św. rano o 6.30, 7.00 i 7.30 oraz wieczorem o 18.00. Popołudniu dodatkowo dla dzieci spowiedź od 15.30, Msza św. dla nich o 16.00. Wieczorna zaś Msza św. o godzinie 18.00 zbiorowa za zmarłych.
10. Dziękuję wszystkim osobom, które ostatnio jak co tydzień sprzątały naszą świątynię. Chętnych do pomocy zapraszam w tym tygodniu dwukrotnie: w najbliższą środę przed Bożym Ciałem oraz w piątek po wieczornym nabożeństwie.
11. Przed Uroczystością Bożego Ciała zostały wykonane prace porządkowe w ogrodzie i na klombach przed kościołem. Dziękuję panom: Sławomirowi Szczygłowi, Jackowi Zychowi, Longinowi Stępniowi, Krzysztofowi Orłowi, Adamowi i Bartkowi Paszkowskim, Eugeniuszowi Nowosielskiemu, Markowi Biegajowi, Markowi Kawce.
12. Dziękuję też panu Krzysztofowi Szafranowi za oprawienie obrazu papieża Jana Pawła II.
13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w naszym Kiosku są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
14. Przypominam dzieciom i młodzieży szkolnej o konkursie związanym ze Świętem Ułańskim. Prace na konkurs plastyczny pt. „W służbie Bogu i Ojczyźnie – życie religijne żołnierzy 24. Pułku Ułanów”, w formacie nie mniejszym niż A3, można składać do dnia 5 czerwca 2026 roku w siedzibie Muzeum 24. Pułku Ułanów w Kraśniku przy ul. Piłsudskiego 7. Rozstrzygniecie konkursu 10 czerwca, a uroczyste wręczenie nagród w niedzielę, 21 czerwca br., w naszym kościele po Mszy św. o godzinie 10.30. Regulamin konkursu dostępny jest w Internecie.
15. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Bogumiłę Zdyb – we wtorek 2 czerwca o godz. 7.30; za śp. Teresę Tak – w środę 3 czerwca o godz. 7.30; za śp. Stanisława Kowalczyka – w piątek 5 czerwca o godz. 7.30; za śp. Leokadię Biszczak – w sobotę 6 czerwca o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Helena Grab, Aleksander Jabłoński, Zofia Cieślak, Zofia Grzegorczyk, Mirosław Wierzchowiak, Władysława (k) Sokół. W ich intencji oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…


