V Niedziela Wielkanocy – 2 maja 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocy – 2 maja 2021 r.

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlili w intencji tegorocznych maturzystów z LO i Technikum nr 1 „na górce” w Kraśniku. Zapraszamy uczniów, ich rodziny oraz dyrekcję i grono pedagogiczne na wspólną modlitwę za maturzystów i szczęśliwy przebieg egzaminów dojrzałości.
  3. Dzisiaj przed kościołem są zbierane do puszki ofiary na diecezjalną akcję Wakacyjne Dzieło Pomocy pod nazwą „Nadzieja Radości”.
  4. Rozpoczął się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci MB codziennie o godz. 17.30.
  5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 3 maja NMP Królową Polski, Główną Patronkę Polski – Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00; we wtorek 4 maja – św. Floriana, patrona strażaków; w środę 5 maja – św. Stanisława Kazimierczyka; w czwartek 6 maja – św. Apostołów Filipa i Jakuba; w sobotę 8 maja – św. Stanisława biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. Wśród solenizantów jest pasterz naszej Archidiecezji Stanisław Budzik oraz pani Monika Hatłas dyrektor SP nr 2 w Kraśniku i katechetka pani Mariola Gałkowska. Wszystkich solenizantów i solenizantki z nadchodzącego tygodnia ogarniamy naszą modlitwą i składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź jak zwykle podczas porannych Mszy św. o 6.30, 7.00 i 7.30 oraz wieczorem o 18.00, zaś dla dzieci popołudniu od 15.30; Msza św. dla nich o godzinie 16.00. Zachęcam do skorzystania z tego sakramentu szczególnie dzieci klas czwartych i ich rodziny przed uroczystością Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
  7. Jutro święto z okazji Rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja. W związku z sytuacją epidemiologiczną tegoroczne obchody Święta Narodowego 3 Maja zostaną dostosowane do obowiązujących obostrzeń. Dlatego rezygnujemy z oficjalnych uroczystości pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. O godz. 10.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, natomiast o godz. 16.00 zapraszamy do oglądania i słuchania okolicznościowego koncertu pt. „Witaj Majowa Jutrzenko”, transmitowanego w Internecie.
  8. W najbliższą sobotę 8 maja zapraszamy na comiesięczną Mszę św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przystępujących do Komunii 16 maja.
  10. We wtorek 4 maja odbędą się próby dla dzieci klas czwartych przed rocznicą Pierwszej Komunii: o godz. 16.00 dla uczniów ze SP nr 2 a o godz. 16.30 dla uczniów ze SP nr 1 i Kowalina.
  11. W przyszłą niedzielę 9 maja podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci ze SP nr 2 oraz z Kowalina a o godz. 12.00 dzieci ze SP nr 1 oraz ze Szkoły Specjalnej będą miały Rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Do kościoła ze względu na ograniczenia pandemiczne będą wpuszczone tylko te dzieci oraz dwoje ich rodziców. Pozostali członkowie rodzin oraz inne osoby będą mogły uczestniczyć we Mszach św. o 10.30 i 12.00 tylko na zewnątrz budynku kościoła. Osobom niezainteresowanym tą uroczystością radzimy wybranie się do kościoła w przyszłą niedzielę na inne godziny.
  12. Natomiast 5 i 6 maja o godz. 16.00 odbędą się próby przed Pierwsza Komunią dla dzieci klas trzecich ze SP nr 2.
  13. Przygotowujący się zaś do bierzmowania będą mieli próby 5 i 6 maja o godz. 19.00.
  14. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką. Dziś w zakrystii są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  15. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Zapraszamy chętnych do pomocy w przyszły piątek po wieczornej Mszy św. Zaproszenie to skierowane jest szczególnie do rodziców czwartoklasistów przed uroczystością ich dzieci.
  16. Rozpoczęty został remont ogrodzenia od strony ul. Kościuszki. Zaczynają się też prace wewnątrz świątyni. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim czasie składały ofiary na dalszy remont naszego kościoła.
  17. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Jerzego Iwańskiego – w czwartek 6 maja o godz. 6.30; za śp. Benedykta Nowaka – w piątek 7 maja o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Zenobia Biała, Irena Bryczek, Grzegorz Pierzyniak, Jan Chmura i Marianna Padała. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…