VI Niedziela Wielkanocy – 9 maja 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocy – 9 maja 2021 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci MB codziennie o godz. 17.30.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w czwartek 13 maja – NMP Fatimską; w piątek 14 maja – św. Macieja Apostoła; w sobotę 15 maja – św. Zofię; w przyszłą niedzielę 16 maja – przypada w tym roku uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wśród solenizantek jest pani Zofia Wesołowska, od lat posługująca w naszej kancelarii parafialnej, a także panie Zofia Kaczmarczyk, Zofia Felek i Zofia Zapalska. Wszystkich solenizantów obejmujemy wdzięczną pamięcią modlitewną i już dzisiaj składamy serdeczne życzenia.
  3. W tym tygodniu w czwartek 13 maja rozpoczynamy odprawianie nabożeństw fatimskich z różańcem i litanią Loretańską o godzinie 17.00, później zaś o godzinie 18.00 będzie Msza św. zbiorowa do Matki Bożej Fatimskiej. Najbliższe nabożeństwo przygotowuje Akcja Katolicka.
  4. W niedzielę 16 kwietnia o godz. 18.00 będzie odprawiona comiesięczna Msza św. w stałych intencjach Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  5. W przyszłą niedzielę 16 maja podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci ze SP nr 2 będą miały uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do kościoła ze względu na ograniczenia pandemiczne będą wpuszczone tylko te dzieci oraz dwoje ich rodziców. Pozostali członkowie rodzin oraz inne osoby będą mogły uczestniczyć we Mszy św. o 10.30 tylko na zewnątrz budynku kościoła. Osobom niezainteresowanym tą uroczystością radzimy wybranie się do kościoła w przyszłą niedzielę na inne godziny.
  6. Próba przed Pierwszą Komunią dla uczniów SP nr 2 w poniedziałek 10 maja o godz. 16.00. Odnowie zaś przyrzeczeń chrzcielnych dla tych dzieci i spowiedź w sobotę 15 maja o godz. 9.00 rano.
  7. Bierzmowanie młodzieży z naszej parafii w tym roku będzie we wtorek 18 maja o godz. 18.00, zaś próba przed bierzmowaniem będzie w środę 12 maja o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
  8. Za dwa tygodnie w niedzielę 23 maja o godzinie 10.30 odbędzie się Pierwsza Komunia dzieci klas trzecich ze SP nr 1 z Kraśnika oraz z Kowalina i ze Szkoły Specjalnej. Próby dla tych dzieci będą 13, 17 i 20 maja o godz. 16.00.
  9. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką. Dziś w zakrystii są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  10. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię, w tym także tym rodzicom czwartoklasistów, którzy pomagali w sprzątaniu kościoła. Zapraszamy chętnych do pomocy w przyszły piątek po wieczornej Mszy św. Zaproszenie to skierowane jest szczególnie do rodziców trzecioklasistów ze SP nr 2 przed uroczystością ich dzieci.
  1. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim czasie składały ofiary na dalszy remont naszego kościoła.
  2. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Ewę Iracką – w poniedziałek 10 maja o godz. 6.30; za śp. Bogdana Cieślika – w środę 12 maja o godz. 6.30; za śp. Henryka Kobę – w czwartek 13 maja o godz. 6.30; za śp. Łucję Bożechowską – w piątek 14 maja o godz. 6.30; za śp. Piotra Skrzypka – w sobotę 15 maja o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Sylwester Niewinny, Mirosław Łosek, Helena Rola i Jan Grządka. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…