VII Niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie – 16 maja 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie – 16 maja 2021 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci ze SP nr 2 będą miały uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
  2. Natomiast za tydzień w niedzielę 23 maja o godzinie 10.30 odbędzie się Pierwsza Komunia dzieci klas trzecich ze SP nr 1 z Kraśnika oraz z Kowalina i ze Szkoły Specjalnej. Do kościoła ze względu na ograniczenia pandemiczne będą wpuszczone tylko te dzieci oraz dwoje ich rodziców. Pozostali członkowie rodzin oraz inne osoby będą mogły uczestniczyć we Mszy św. o 10.30 tylko na zewnątrz budynku kościoła. Osobom niezainteresowanym tą uroczystością radzimy wybranie się do kościoła w przyszłą niedzielę na inne godziny. Próby dla tych dzieci przed Pierwszą Komunią będą 17 i 20 maja o godz. 16.00. Odnowienie zaś przyrzeczeń chrzcielnych dla tych dzieci i ich rodzin oraz spowiedź w sobotę 22 maja o godz. 9.00 rano.
  3. W najbliższy wtorek 18 maja o godz. 18.00 odbędzie się bierzmowanie młodzieży z naszej parafii. Ze względu na ograniczenia pandemiczne i ilość bierzmowanych, wewnątrz kościoła będą mogły przebywać tylko osoby przystępujące do bierzmowania oraz ich świadkowie. Pozostałe osoby będą uczestniczyć w tej uroczystości tylko na zewnątrz kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z tej racji odpust w kościele rektoralnym. Tradycją też naszej parafii przed pandemią była Msza św. na cmentarzu w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, ale w tym roku ze względów na ograniczenia covidowe, nie będzie Mszy na cmentarzu, zaś o godz. 18.00 w naszym kościele będziemy się modlić za zmarłych dobroczyńców naszej parafii.
  5. Z tych samych powodów nie będą odprawiane Msze św. z poświęceniem pól przy kapliczkach i krzyżach.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele codziennie o godz. 17.30. Wyjątkiem będzie najbliższy wtorek, gdy majówka rozpocznie się o godz. 17.00 ze względu na bierzmowanie.
  7. Dziś w zakrystii są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką.
  8. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię, w tym także tym rodzicom trzecioklasistów ze SP nr 2 w Kraśniku, którzy pomagali w sprzątaniu kościoła. Zapraszamy chętnych do pomocy w przyszły piątek po wieczornej Mszy św. Zaproszenie to skierowane jest szczególnie do rodziców trzecioklasistów ze SP nr 1 i Kowalina przed uroczystością ich dzieci.
  9. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które rozumieją potrzebę wsparcia finansowego prac renowacyjnych naszej świątyni i w ostatnim czasie składały ofiary na dalszy remont.
  10. Starosta Kraśnicki oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Oddział Kraśnik serdecznie zapraszają do udziału w zbiórce krwi pod nazwą „Twoja krew ratuje życie”, która odbędzie się 26 maja br. w godzinach 9.00-13.00 przy Starostwie Powiatowym w Kraśniku, Al. Niepodległości 20. Zapisy prowadzone są w Starostwie Powiatowym w Kraśniku.
  11. W nadchodzącym tygodniu świętują swoje imieniny panie Iwony i Heleny. Wszystkim solenizantkom składamy serdeczne życzenia.
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Bogusława Gudykę – w poniedziałek 17 maja o godz. 6.30; za śp. Danutę Dębicką – we wtorek 18 maja o godz. 7.30; za śp. Irenę Białą – w środę 19 maja o godz. 6.30; za śp. Irenę Koba – w środę 19 maja o godz. 7.00; za śp. Jana Mazika – w czwartek 20 maja o godz. 6.30; za śp. Zenobię Białą – w sobotę 22 maja o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odszedł do Pana: śp. Jan Grządka. W jego intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…