Opublikowano

V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

V  Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj rozpoczynamy  w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Dariusz Mroczek, Sercanin, pracujący obecnie w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu. Serdecznie go witamy w naszej parafii i zawierzamy jego posługę naszej patronce Pani Kraśnickiej.
 2. Rekolekcje parafialne będą trwały do wtorku. Jutro i we wtorek będzie możliwość spowiedzi rekolekcyjnej, przyjadą księża z dekanatu. Sens świąt Wielkanocnych polega m.in. na tym, by przeżyć je z czystym sercem i móc przystąpić do Komunii Świętej. Skorzystajmy z tej okazji, nie odkładajmy spowiedzi na później, bo przed samymi świętami może być więcej trudności. Dzisiaj Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym jak zwykle. Natomiast jutro i we wtorek: Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 a dla dzieci o godz. 16.00. Spotkania z młodzieżą będą po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Spowiedzi rozpoczną się zawsze pół godziny przed każdą Mszą św.
 3. W czasie rekolekcji we wtorek 28 marca o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza św. specjalnie dedykowana chorym. W czasie tej Eucharystii będzie udzielony Sakrament Namaszczenia chorych. Zaś po Mszy św. kapłani odwiedzą naszych chorych parafian z domach z posługą rekolekcyjnej spowiedzi i Komunii Świętej. Do zakrystii można jeszcze zgłaszać nazwiska i adresy osób chorych.
 4. W piątek 31 marca o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. a następnie Droga Krzyżowa dla Szkoły Specjalnej w Kraśniku w ramach rekolekcji przedświątecznych.
 5. W najbliższy piątek 31 marca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się inscenizowana Droga Krzyżowa z Janem Pawłem Drugim ulicami naszej parafii, przygotowana przez naszych parafian. Zapraszamy do udziału wszystkich z lampionami.
 6. Z kolei z piątku 31 marca na sobotę 1 kwietnia przed godz. 6.00 rano dotrą do naszego kościoła uczestnicy jednaj z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Sanktuarium w Janowie Lubelskim. Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą się jeszcze zapisać poprzez email podany na tablicy ogłoszeń (email: edk.janowlubelski@gmail.com lub profil Facebookowy: EDK 2023 Janów Lubelski). Więcej informacji na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.
 7. Metropolita Lubelski wystosował do diecezjan następujący Komunikat: Z inicjatywy Lubelskiej Solidarności odbędzie się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, Papieski Marsz Wdzięczności. W 18. rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca, chcemy dziękować za osobę i dzieło wielkiego i świętego Papieża. Uczestnicy marszu zbiorą się o godzinie 14.00 przy kościele Świętej Rodziny, pod krzyżem papieskim, przy ul. Jana Pawła II. O godzinie 14.15 wyruszą ulicami: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego, Łopacińskiego – do kościoła akademickiego. O 15.30 rozpocznie się Msza Święta w kościele akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Niech liczny udział mieszkańców Lublina i archidiecezji w tym marszu będzie znakiem naszej wdzięczności za osobę i dzieło Świętego Jana Pawła II i wyrazem wierności Jego dziedzictwu. Papież Polak był, jest i pozostanie dla nas duchowym autorytetem, nauczycielem wiary i orędownikiem u Boga w niebie. Polećmy za jego wstawiennictwem wszystkie ważne sprawy Kościoła i Ojczyny Chrystusowi, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie odkupił nas i wyzwolił. Podpisał: Wasz biskup Stanisław.
 8. Dziękuję wszystkim osobom sprzątającym kościół w ostatni piątek. Chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu kościoła w nadchodzącym tygodniu zapraszam tym razem w sobotę po wieczornym nabożeństwie.
 9. W ostatnim czasie były też robione przedświąteczne porządki w kościele i wokół niego oraz przy klombach. Dziękuję za zaangażowanie: panu Sławomirowi Szczygłowi, Krzysztofowi Orłowi, Krzysztofowi Pietraszkowi, Wiesławowi i Elżbiecie Bańkom, Zenonowi Kowalikowi, Markowi Kawce, Adamowi Paszkowskiemu, Wojciechowi Pyzikowi, Jackowi Zychowi, Andrzejowi Kawczyńskiemu, Bogdanowi Wilkowi oraz firmie państwa Dropów ze Spław Drugich.
 10. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszego kościoła. Wśród ofiarodawców są: Helena Hołody; Marzenna i Franciszek Gontarczuk; Anna i Eugeniusz Nowosielscy; Zbigniew Markowski.
 11. W zakrystii u siostry można składać ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W naszym kiosku „pod Lipą” dostępne są najnowsze numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Ekstra Gościa.
 13. Przymiarka strojów pierwszokomunijnych dla dzieci klas trzecich będzie w sobotę 1 kwietnia: dla uczniów ze SP nr 2 w godz. 9.00-10.30, a dla uczniów ze SP nr 1 w godz. 10.30-12.00.
 14. W ostatnim czasie znaleziono kartę pojazdu. Jest do odebrania w zakrystii.
 15. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Henryka Ożypia – w poniedziałek 27 marca o godz. 10.30; za śp. Urszulę Żak – we wtorek 28 marca o godz. 10.30; za śp. Tomasza Stępnia – int. od pracowników laboratorium SP ZOZ w Kraśniku – w piątek 31 marca o godz. 7.30; za śp. Michała Kołodziejczyka – int. od koleżanek i kolegów z osiedla – w piątek 31 marca o godz. 18.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Wiesław Ćwieka, Janina Gajewska, Wacław Skrabucha. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …