XIV Niedziela zwykła – 9 lipca 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela zwykła – 9 lipca 2023 r.

1. Dzisiaj przy Sali pod Lipą możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki. Cieszyły się one zawsze dużym wzięciem. Fundusze zebrane przy tej okazji przeznaczone są na zakup produktów na posiłek dla pielgrzymów z Chełma i Krasnegostawu, których będziemy gościli w naszej parafii w tym roku na trasie Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 5 sierpnia.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 11 lipca – św. Benedykta, Patrona Europy; w środę 12 lipca – św. Brunona z Kwerfurtu; w czwartek 13 lipca – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników; w piątek 14 lipca – św. Kamila de Lellis i św. Henryka; w sobotę 15 lipca – św. Bonawenturę; w niedzielę 16 lipca – NMP z Góry Karmel. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. W czwartek 13 lipca zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17.00, później zaś o godzinie 18.00 na Mszą św. zbiorową do Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie przygotowuje tym razem Wspólnota Krwi Chrystusa.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w niedzielę 16 sierpnia o godz. 18.00 na comiesięczną Mszę św. w stałych intencjach oraz później na spotkanie modlitewno-formacyjne w sali.
  5. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  6. Przypominam, że w lipcu i sierpniu kancelaria księży i kancelaria organistowska są czynne tylko popołudniu od godz. 15.00.
  7. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  8. Dziękuję również wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami wspierają trwający remont naszej świątyni i otoczenia.
  9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Elżbietę Mocarską – we wtorek 11 lipca o godz. 7.00; za śp. Piotra Barana – w środę 12 lipca o godz. 7.30; za śp. Edwarda Kuryło – w czwartek 13 lipca o godz. 7.30; za śp. Ewę Wojtuszkiewicz – w piątek 14 lipca o godz. 7.30; za śp. Kazimierza Grajewskiego – w sobotę 15 lipca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Tracz, Leszek Słowiński, Paweł Kowalski, Kazimiera Lucyna Daniel, Bernard Skrzypiec, Helena Rak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…