XVI Niedziela zwykła – 23 lipca 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła – 23 lipca 2023 r.

1. Dzisiaj przed kościołem są zbierane do puszek ofiary przeznaczone są na zakup produktów na posiłek dla pielgrzymów z Chełma i Krasnegostawu, których będziemy gościli w naszej parafii w dniu 5 sierpnia. Zapraszamy wszystkich na wspólną Mszę św. w sobotę 5 sierpnia o godz. 12.00 z udziałem pielgrzymów, a następnie na dolnym dziedzińcu klasztornym mieszkańcy naszej parafii podejmą pielgrzymów poczęstunkiem. Zwracamy się o pomoc do różnych grup działających przy naszym kościele o włączenie się w przygotowania, jak również będziemy wdzięczni właścicielom firm i hurtowni oraz właścicielom sklepów spożywczych, jeśli chciałby ktoś też ofiarować produkty żywnościowe lub jednorazowe sztućce i naczynia na posiłek dla pielgrzymów. Sprzedawane są też przez członków Akcji Katolickiej świeże pączki, ze sprzedaży których uzyskane pieniądze przeznaczone będą również na ten cel. Z góry dziękujemy za wsparcie.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominać następujących świętych: w poniedziałek 24 lipca – św. Kingi; we wtorek 25 lipca –św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów na placu wokół kościoła; w środę 26 lipca – św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w sobotę 29 lipca – św. Marty. Wśród solenizantów są osoby zaangażowane w życie naszej parafii, panowie Radni: Krzysztof Pietraszek i Krzysztof Orzeł oraz panie: Anna Kowalik, Anna Nowak, Anna Włodarczyk, Anna Potocka, Anna Kędziora, Anna Geneja, Anna Kondracka. Wszystkim solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; dzisiaj są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  4. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Fatimy organizowaną w dniach 3-9 listopada br. Koszt: 1650 zł + 465 EUR za osobę. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 784 lub 504 267 222).
  6. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Zbigniewa Matuszkiewicza – w środę 26 lipca o godz. 7.30; za śp. Zofię Kuśmierz – w czwartek 27 lipca o godz. 7.30; za śp. Leszka Słowińskiego – w sobotę 29 lipca p godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Mieczysław Krowisz, Halina Pater, Marianna Gil, Rebeka Stachowska. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…