XVI Niedziela zwykła – 23 lipca 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła – 23 lipca 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca. Z tej racji zbierana taca tradycyjnie przeznaczona jest na dalszy remont naszego kościoła. Bóg zapłać za wsparcie.
  2. W najbliższą sobotę 5 sierpnia będziemy gościli w naszej parafii pielgrzymów z Chełma i Krasnegostawu. O godz. 12.00 zapraszamy naszych parafian na Mszę św. wspólnie z pielgrzymami, a następnie na dolnym dziedzińcu klasztornym mieszkańcy naszej parafii podejmą pielgrzymów poczęstunkiem. Zwracamy się o pomoc do różnych grup działających przy naszym kościele o włączenie się w przygotowania. Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki, ze sprzedaży których uzyskane fundusze przeznaczone są  na zakup produktów na posiłek dla pielgrzymów. Jeśli ktoś chciałby ofiarować produkty żywnościowe na posiłek dla pielgrzymów lub jednorazowe sztućce i talerze, będziemy również wdzięczni.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominać następujących świętych: w poniedziałek 31 lipca – św. Ignacego Loyolę; we wtorek 1 sierpnia – św. Alfonsa Marię Liguoriego; w piątek 4 sierpnia – św. Jana Marię Vianney’a – odpust w Polichnie przeniesiony jest na niedzielę; w przyszłą niedzielę 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Wieczorna Msza św. zbiorowa za zmarłych do Bożego miłosierdzia.
  5. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; dzisiaj są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  6. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Fatimy organizowaną w dniach 3-9 listopada br. Koszt: 1650 zł + 465 EUR za osobę. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 784 lub 504 267 222).
  8. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Pawła Kowalskiego – w poniedziałek 31 lipca o godz. 7.00; za św. Jana Tracza – we wtorek 1 sierpnia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Rebeka Stachowska, Ryszard Kmieć, Mirosław Pazdrak, Grażyna Smaga. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…