XVIII Niedziela zwykła – 6 sierpnia 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła – 6 sierpnia 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jako Święto Przemienienia Pańskiego jest pierwszą niedzielą miesiąca, z tej racji wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Ponieważ w ostatniej chwili zmieniono trasę pielgrzymkową dla grupy z Chełma i Krasnegostawu, która wyruszyła z główną kolumną z Lublina i nie dotarła do Kraśnika, nie mieliśmy okazji spotkania się z pielgrzymami u nas na miejscu i goszczenia ich posiłkiem, dlatego w części zakupione produkty i napoje zostaną dzisiaj dostarczone na trasie przy okazji apelu wieczornego do Ożarowa pielgrzymom z grupy kraśnickiej. Dziękuję wszystkim naszym parafianom, którzy mimo wszystko zaangażowali się w przygotowania. Niestety nie od nas zależało to wszystko. Łączymy się z pielgrzymami w modlitwie wspierając ich trudy duchowo.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominać następujących świętych: we wtorek 8 sierpnia – św. Dominika; w środę 9 sierpnia – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, Patronkę Europy; w czwartek 10 sierpnia – św. Wawrzyńca; w piątek 11 sierpnia – św. Klarę. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; dzisiaj są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  5. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. Zapraszam też Panów Radnych do prac porządkowych przed odpustem.
  6. We wtorek 15 sierpnia będziemy przeżywali doroczny główny odpust naszej parafii z okazji Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Odpust poprzedzą dwudniowe rekolekcje od przyszłej niedzieli. Wygłosi je ks. Marcin Grzesiak, dyrektor Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Zapraszamy na nauki rekolekcyjne przez całą niedzielę, zaś w poniedziałek 14 sierpnia na Mszy św. o godz. 18.00.
  7. W niedzielę 13 sierpnia w dzień fatimski będzie też nabożeństwo różańcowe z procesją i lampionami, które odbędzie się o godz. 17.00 przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy.
  8. Do zakrystii można przynosić płatki kwiatów do sypania podczas procesji odpustowej, a dzieci zachęcam o sypania kwiatków w czasie odpustu.
  9. W dniu odpustu parafialnego 15 sierpnia obchodzimy również Święto Patronki Miasta, na które zaprasza Burmistrz pan Wojciech Wilk. Po sumie od godz. 15.00 w parku im. Jana Pawła II odbędzie się Festyn Familijny oraz występy młodych artystów z Kraśnika oraz zaproszonych zespołów, m.in. Zespół „Argonauci” i „Good New Voices”. Będą również inne atrakcje: dmuchańce, przejażdżki konne, animacje, zabawy plastyczne, kiermasz lokalnych rękodzielników, popcorn i wata cukrowa. W trakcie święta będzie prowadzony kiermasz ciast i zbiórka funduszy na leczenie chorego Julianka z Kraśnika.
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Kazimierę Lucynę Daniel – w poniedziałek 7 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Bernarda Skrzypca – we wtorek 8 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Helenę Rak – w środę 9 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Eugeniusza Wołoszynka – w piątek 11 sierpnia o godz. 7.00; za św. Jerzego Raka – w sobotę 12 sierpnia o godz. 7.30. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: św. Roman Kołtun i Lucyna Wicik. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…