XIX Niedziela zwykła – 13 sierpnia 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

1. Od dzisiaj rozpoczynamy dwudniowe rekolekcje przed naszym dorocznym odpustem ku czci Wniebowzięcia NMP. Naszym przewodnikiem duchowym w tych dniach jest znany nam ks. Marcin Grzesiak, dyrektor administracyjny Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Witamy go serdecznie. Jak w ubiegłych latach proponujemy takie duchowe przygotowanie, abyśmy owocnie mogli doświadczyć łaski odpustu. Zapraszamy na nauki rekolekcyjne dzisiaj przez całą niedzielę, zaś w poniedziałek 14 sierpnia na Mszy św. o godz. 18.00. Matka Boża Pani Kraśnicka niech wyprosi dla każdego z nas, dla naszych rodzin i całej naszej parafii potrzebne łaski.
  2. Ofiary zbierane w naszej diecezji w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na Dzieła Charytatywne, prace pomocowe prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji.
  3. Dzisiaj 13 sierpnia w dzień fatimski o godz. 17.00 przed Mszą św. wieczorną będzie też nabożeństwo różańcowe z procesją i lampionami.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominać następujących świętych: w poniedziałek 14 sierpnia – św. Maksymiliana Kolbego; we wtorek 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP; w środę 16 sierpnia – św. Stefana; w czwartek 17 sierpnia – św. Jacka. Wszystkim zaś solenizantkom i solenizantom czczącym w nadchodzącym tygodniu swoich świętych patronów składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  5. We wtorek 15 sierpnia w dniu odpustu parafialnego porządek Mszy św. jak w niedzielę. 15 sierpnia obchodzimy również Święto Wojska Polskiego oraz Święto Patronki Miasta, na które zaprasza Burmistrz pan Wojciech Wilk. Główna Msza św. z udziałem przedstawicieli władz o godz. 12.00. Po sumie od godz. 15.00 w parku im. Jana Pawła II odbędzie się Festyn Familijny a później występy młodych artystów z Kraśnika oraz zaproszonych zespołów, m.in. Zespół „Argonauci” i „Good New Voices”. Będą również inne atrakcje dla dzieci: dmuchańce, przejażdżki konne, animacje, zabawy plastyczne popcorn i wata cukrowa, a także kiermasz lokalnych rękodzielników. W trakcie święta będzie prowadzony kiermasz ciast i zbiórka funduszy na leczenie chorego Julianka z Kraśnika.
  6. Do zakrystii można przynosić płatki kwiatów do sypania podczas procesji odpustowej, a dzieci zachęcam o sypania kwiatków w czasie odpustu.
  7. W poprzednią niedzielę mieliśmy okazję spotkania się na trasie z pielgrzymami. Wraz z księdzem wikariuszem odwiedziliśmy pielgrzymów z Kraśnika przy okazji apelu wieczornego i noclegu w Ożarowie. Tam przekazaliśmy zakupione owoce i napoje. Pątnicy pozdrawiają przez nas wszystkich znajomych i darczyńców z Kraśnika. My łączymy się z pielgrzymami w modlitwie wspierając ich trudy duchowo. Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim naszym parafianom, którzy zaangażowali się w tegoroczne przygotowania przyjęcia pielgrzymów i wszystkim ofiarodawcom. W intencji wszystkich ofiarodawców będziemy modlili się 15 sierpnia w czasie sumy odpustowej.
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę 16 sierpnia o godz. 18.00 na comiesięczną modlitwę w stałych intencjach oraz później na spotkanie modlitewno-formacyjne w sali.
  9. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; dzisiaj są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  10. Dziękuję osobom, które regularnie sprzątają nasz kościół. Dziękuję także Panom Radnym i innym osobom, które w ostatnim tygodniu uczestniczyły w pracach porządkowych przed odpustem w kościele i wokół kościoła, za uporządkowanie klombów, wykoszenie trawy i wyprasowanie obrusów na ołtarze. Dziękuję też drukarni DotMedia za bezpłatne wydrukowanie aplikacji do ozdobnych poduszek na procesję odpustową. W przyszłym tygodniu zapraszamy chętnych do pomocy przy sprzątaniu świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  11. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 9 września br. W programie: Droga Krzyżowa na wałach oraz Msza św. Bliższe informacje i zapisy pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel.: 502 571607, 668 227 901).
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Leszka Pielaszkiewicza – w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Mieczysława Krowisza – w piątek 18 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Halinę Pater – w sobotę 19 sierpnia o godz. 7.30. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Ryszard Janiec, Jan Chamera, Tadeusz Maj, Krystyna Rafalska. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…