XXII Niedziela zwykła – 3 września 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła – 3 września 2023 r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy do południa. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj w naszej Archidiecezji przed kościołami zbierane są do puszek ofiary na programy edukacyjne dla dzieci – świetlice Caritas.
  3. Dzisiaj o godzinie 10.30 będzie sprawowana w naszym kościele Msza św. w intencji podziękowania za szczęśliwie spędzony czas odpoczynku uczniów i nauczycieli oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy dla całej społeczności szkolnej. Zapraszamy uczniów z rodzinami oraz dyrekcje szkół wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami.
  4. Rozpoczynamy też kolejny rok formacji ministrantów. Ksiądz Rafał zaprasza dotychczasowych ministrantów i lektorów oraz nowych kandydatów zainteresowanych służbą przy ołtarzu na zbiórkę ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę 9 września o godzinie 10.00.
  5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominać następujących świętych: w środę 6 września świętują panie o imieniu Beata; w czwartek  7 września – wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego; w piątek 8 września – święto Narodzenia NMP – na Mszach św. o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00 poświęcenie ziarna siewnego i nasion; wieczorem zaś o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji ofiar bombardowania Kraśnika w 1939 r. Wśród solenizantów jest pani katechetka Beata Kwaśniak. Wszystkim solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia  składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  6. Najbliższa sobota 9 września to druga sobota miesiąca. Zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. zbiorowa w intencjach konkretnych osób chorych, które będą wyczytane na początku Mszy św. Intencje z takimi prośbami można składać w zakrystii bezpośrednio przed Mszą św. Po Mszy św. nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  7. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; dzisiaj są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  8. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. W przyszłym tygodniu zapraszamy chętnych do pomocy przy sprzątaniu świątyni w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Spotkania formacyjne z kandydatami do bierzmowania rozpoczną się już od następnej  niedzieli 10 września, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Na to pierwsze spotkanie formacyjne z księdzem proboszczem proszeni są również rodzice młodzieży bierzmowanej. Bierzmowanie zaplanowane jest na 28 maja. Natomiast katechezy dla dzieci klas czwartych przygotowujących się do I Komunii Świętej rozpoczną się od niedzieli 17 września.
  10. W bibliotece parafialnej można się zapisywać na pielgrzymkę do Jordanii organizowaną w dniach 3-10 października br. Są ostatnie wolne miejsca. Koszt to 3640 zł od osoby. Bliższe informacje można też uzyskać pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń: tel. 504 267 407; 504 267 222
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Lucynę Wicik  – w poniedziałek 4 września o godz. 6.30; za śp. Ryszarda Jańca – w środę 6 września o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Krystyna Kińdzierska i Jacek Olszówka. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…