XXIII Niedziela zwykła – 10 września 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła – 10 września 2023 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominać następujących świętych: w poniedziałek swojego patrona czczą panowie Jackowie; we wtorek 12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; w środę 13 września – św. Jana Chryzostoma; w czwartek  14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – z tej racji odpust w parafii Rzeczyca Księżą; w piątek 15 września – wspomnienie  NMP  Bolesnej – odpust w parafii MB Bolesnej w Kraśniku Fabrycznym; w sobotę 16 września – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana; w przyszłą niedzielę 17 września o godz. 18.00 będziemy się modlili za Polaków, ofiary agresji sowieckiej na Polskę w 1939 r. A wśród solenizantów z nadchodzącego tygodnia jest pan Jacek Zych, Przewodniczący Rady Parafialnej.  Wszystkim solenizantkom składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. Dziś po każdej Mszy Św. można zapisać się w zakrystii do OAZY młodzieżowej. Odpowiedzialny za OAZĘ w naszej parafii jest ks. Marek Sachadel. Ruch Światło – Życie /popularnie zwany OAZĄ/ został założony przez księdza Franciszka Blachnickiego. Celem tej wspólnoty jest formowanie dojrzałych chrześcijan oraz budowanie z nich żywej wspólnoty Kościoła. Serdecznie zapraszamy więc na spotkania OAZY – młodych ludzi, którzy chcą pogłębiać swoją wiarę i doświadczyć wiele radości i szczęścia z bycia razem w jednej wspólnocie.
  4. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne z kandydatami do bierzmowania. Na to spotkanie z księdzem proboszczem proszeni są również rodzice młodzieży bierzmowanej.
  5. W najbliższą środę 13 września zapraszamy o godz. 17.00 na Nabożeństwo Fatimskie z procesją, później na nowennę do MBNP i Mszę św. zbiorową do Matki Bożej. Nabożeństwo fatimskie przygotowują tym razem Przyjaciele Oblubieńca.
  6. Koło Radia Maryja zaprasza w sobotę 16 września o godz. 18.00 na comiesięczną Mszę św. w stałych intencjach i później na spotkanie formacyjne w sali w domu parafialnym.
  7. W niedzielę 17 września odbędzie się Rodzinny Piknik Europejski na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku w godz. 14.00-20.00. Rodzinny Piknik Europejski skierowany jest do społeczności lokalnych, a celem wydarzenia jest podkreślenie wkładu Funduszy Europejskich w rozwój naszego regionu, a także poprzez naukę i zabawę – promocja efektów wdrażania środków z Unii Europejskiej w naszych małych Ojczyznach. Gospodarzem wydarzenia jest Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski.
  8. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; dzisiaj są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  9. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. W przyszłym tygodniu zapraszamy chętnych do pomocy przy sprzątaniu świątyni w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  10. Dziękuję także za indywidualne ofiary składane w ostatnim czasie do kancelarii na remont naszego kościoła.
  11. W ostatnim czasie prowadzono wiele prac porządkowych wokół kościoła, w ogrodzie przy zagospodarowaniu wokół fotowoltaiki i na dziedzińcu klasztornym. Bardzo dziękuję panu Adamowi Wojtaszkowi i Firmie WODBUD za bezpłatnie wykonane prace zabezpieczające pod panelami fotowoltaicznymi. Dziękuję za prace ziemne przy dawnej kotłowni panom Dariuszowi i Hubertowi Wcisło. Dziękuję panom Radnym: Jackowi Zychowi, Wiesławowi Bańce, Zenonowi Kowalikowi, Adamowi Paszkowskiemu oraz Wojciechowi Pyzikowi, Hubertowi Wcisło, Januszowi i Piotrowi Cichoniom za prace zagospodarowujące skarpę w ogrodzie. Dziękuję też panom Radnym: Wiesławowi Bańce, Eugeniuszowi Nowosielskiemu, Krzysztofowi Pietraszkowi i Sławomirowi Szczygłowi za prace remontowe w domu Sióstr Pasjonistek.
  12. W przyszłą niedzielę na Mszy św. dziecięcej o godz. 10.30 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.
  13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Jana Chamerę – w poniedziałek 11 września o godz. 6.30; za śp. Krystynę Rafalską – we wtorek 12 września o godz. 6.30; za śp. Tadeusza Maja – we wtorek 12 września o godz. 7.00; za śp. Michała Kołodziejczyka – int. od Dyrekcji i Pracowników Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kraśniku – we wtorek 12 września o godz. 7.30; za śp. Lecha Matuszkiewicza – int. od sąsiadów z ul. Wiosennej – w piątek 15 września o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jacek Olszówka, Sławomir Giez, Lucyna Giezek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…