XXVIII Niedziela zwykła – 15 października 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła – 15 października 2023 r.

1. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem są przeznaczone są na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, o czym informował czytany w ubiegłą niedzielę List Episkopatu Polski.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: dzisiaj możemy jeszcze pospieszyć z życzeniami do pań o imieniu Jadwiga, wiele z nich dzisiaj obchodzi swoje imieniny, chociaż św. Jadwigę Śląską w liturgii wspominamy dopiero w poniedziałek 16 października; we wtorek 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę 18 października – św. Łukasza Ewangelistę; w piątek 20 października – św. Jana Kantego; w sobotę 21 października – św. Kaspra del Bufalo; w tym dniu świętują także panie Urszule; w następną niedzielę 22 października – wspominamy św. Jana Pawła II. Wszystkich zaś solenizantów i solenizantki z nadchodzącego tygodnia, zwłaszcza Jadwigi, Łukaszów i Urszule, obejmujemy naszą serdeczną pamięcią modlitewną i składamy im już dzisiaj serdeczne życzenia. Wśród solenizantów jest wieloletnia gospodyni na naszej plebanii, pani Urszula Cichoń, a także Urszula Pietruczuk, Urszula Szymańska i Łukasz Okleciński.
  3. Rodzina Radia Maryja zaprasza jutro w poniedziałek 16 października o godzinie 18.00 na Mszę św. w stałych intencjach oraz później na spotkanie modlitewno-formacyjne w sali domu parafialnego.
  4. W najbliższą środę 18 października po Mszy wieczornej o 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Natomiast Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na odpust ku czci swego patrona św. Kaspra del Bufalo. Z tej racji będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. w najbliższą sobotę 21 października o godz. 9.00.
  6. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w kiosku „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są również kalendarze maryjne na przyszły rok.
  8. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Od dzisiaj na bocznym ołtarzu są  wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych z zaznaczonym od razu dniem, w którym będą wyczytane. Uzupełnione kartki będzie można złożyć w zakrystii lub kancelarii. W intencji zmarłych będziemy się modlić na różańcu przez cały listopad o godz. 17.00. Dziękuję przy tej okazji panu Witoldowi Karpińskiemu oraz państwu Annie i Januszowi Genejom za bezpłatne wydrukowanie kartek wypominkowych dla naszej parafii.
  9. Z wielką radością pragnę poinformować naszych parafian, że w drugiej turze naboru wniosków o dofinansowanie Rządowego Funduszu Odbudowy Zabytków „Polski Ład”, złożony przez miasto Kraśnik wniosek został pozytywnie oceniony i w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy Promesę podpisaną przez Premiera na kwotę 1 078 tys. zł. dofinansowania inwestycji: Konserwacja i restauracja dzwonnicy w zespole dawnego klasztoru oo. Kanoników Regularnych w parafii pw. WNMP w Kraśniku. To będzie dla nas duże wyzwanie w przyszłym roku. Dziękuję wszystkim osobom publicznym, jak i wszystkim ofiarodawcom, którzy wspomagają nasze wysiłki, w celu odnowienia całego kompleksu zabytków poklasztornych.
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Bogumiłę Bryczek – w poniedziałek 16 października o godz. 7.00; za śp. Kazimierza Żaka – int. od chóru – we wtorek 17 października o godz. 18.00; za śp. Elżbietę Kozieł – int. od Rady Parafialnej – w piątek 20 października o godz. 18.00. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Zygmunt Dąbrowski, Wiesława Sajnóg. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…