Opublikowano

XXIX Niedziela zwykła – 22 października 2023 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła – 22 października 2023 r.

ogłoszenia duszpasterskie

  1. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem są przeznaczone są na „Fundusz Solidarności Misyjnej” w ramach rozpoczynającego się tygodnia misyjnego.
  2. Dzisiaj po Mszach św. możemy przed kościołem nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki. Uzyskane z tego pieniądze przeznaczone są na paczki mikołajkowe dla dzieci z naszej parafii.
  3. Tradycyjnie raz w roku odbywa się badanie religijnych praktyk niedzielnych Polaków tzw. „dominicantes i communicantes”. Liczone są osoby od 7 roku życia obecne na Mszy św. z podziałem na mężczyzn i kobiety a także ilość osób przystępujących do Komunii św. Proszę więc dzisiaj o wyrozumiałość podczas przystępowania do Komunii Świętej i przy wychodzeniu z kościoła, aby ministranci lub panowie Radni zdołali nas policzyć.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: dzisiaj 22 października – wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II; w środę 25 października – świętują panie Darie; w sobotę 28 października – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w następną niedzielę 29 października zaś świętują imieniny panie Wioletty. Wśród solenizantów jest katechetka, Pasjonistka siostra Daria, a także pani Wioletta Romańska, pan Tadeusz Duda. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  5. W następną niedzielę 29 października o godzinie 15.30 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa.
  6. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w kiosku „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  8. Na bocznym ołtarzu są  wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych z zaznaczonym od razu dniem, w którym będą wyczytane. Uzupełnione kartki będzie można złożyć w zakrystii lub kancelarii. W intencji zmarłych będziemy się modlić na różańcu przez cały listopad o godz. 17.00.
  9. Odwiedzając w najbliższych dniach cmentarz parafialny i robiąc porządki na grobach bliskich zmarłych, pamiętajmy o zachowaniu porządku na całym cmentarzu i o segregacji odpadów do odpowiednich pojemników.
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Stefanię Łukasik – w poniedziałek 23 października o godz. 7.30; za śp. Dariusza Piekuta – int. od sąsiadów z Kol. Wyżnica; za śp. Elżbietę Mocarską – int. od kolegów i koleżanek męża z pracy – w czwartek 26 października o godz. 7.00. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Aleksander Molenda, Anna Bryczek, Jacek Pachuta. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…