XVI Niedziela zwykła – 17 lipca 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła – 17 lipca 2022 r.

1. W dniach 18 – 25 lipca br. będziemy obchodzili w Polsce 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa z inicjatywy MIVA Polska, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Dzisiaj przed kościołem po Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na „Miva Polska”.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 18 lipca – św. Szymona z Lipnicy; w środę 20 lipca – bł. Czesława; w czwartek 21 lipca – św. Wawrzyńca; w piątek 22 lipca – św. Marię Magdalenę; w sobotę 23 lipca – św. Brygidę, Patronkę Europy; w przyszłą niedzielę 24 lipca – św. Kingę. Wśród solenizantów są panowie Czesław Zych, Czesław Bielecki, pani Magdalena Czelej oraz wikariusz, ks. Czesław Kolasa. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia, tym wymienionym z nazwiska i niewymienionym, składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. Dzisiaj również po Mszy św. przed kościołem możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki.
  4. Zachęcam do zainteresowania się też w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  5. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  6. Dziękuję również za ofiary indywidualne składane w ostatnim czasie w kancelarii na dalszy remont naszej świątyni lub na środki czystości. Podziękowania imienne kieruję w stronę następujących osób: Barbara i Andrzej Drop; Krystyna i Teofil Adamczyk; Alina i Stanisław Stępień; Maria i Konrad Starobrat.
  7. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Zygmunta Szumniaka – we wtorek 19 lipca o godz. 7.00; za śp. Alinę Sirko – w czwartek 21 lipca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Kazimiera Byra i Jan Piotrowski. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…