XV Niedziela zwykła – 10 lipca 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela zwykła – 10 lipca 2022 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 11 lipca – św. Benedykta, Patrona Europy; we wtorek 12 lipca – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w środę 13 lipca – świętych Polskich pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek 14 lipca – św. Kamila de Lellis i św. Henryka; w piątek 15 lipca – św. Bonawentury; w sobotę 16 lipca – NMP z Góry Karmel. Wśród solenizantów są: ks. Kamil Jóźwiak za którego będziemy się modlić 14 lipca o godz. 18.00 oraz pan Radny Bogdan Wilk i pan Henryk Kozieł. Wszystkim zaś solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  2. W najbliższą środę 13 lipca zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17.00, później zaś o godzinie 18.00 na Mszą św. zbiorową do Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie przygotowują tym razem Wspólnota Krwi Chrystusa.
  3. Rodzina Radia Maryja z kolei zaprasza w sobotę 16 lipca o godzinie 18.00 na Mszę św. w stałych intencjach.
  4. Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki.
  5. W kancelarii można zapisywać się na Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymowanie wraca do tradycyjnej formy sprzed pandemii.
  6. Pragnę przypomnieć, że w związku z chrztami dzieci w naszej parafii, chrzestni zgodnie z Prawem Kanonicznym muszą przed chrztem przedstawić w kancelarii dokument z parafii, na terenie której obecnie mieszkają (a nie gdzie są zameldowani czy gdzie byli chrzczeni), dokument stwierdzający, że są osobami wierzącymi i praktykującymi, bez przeszkód kanonicznych do pełnienia funkcji chrzestnej lub chrzestnego oraz uczestniczyć w konferencji przedchrzcielnej i przystąpić do spowiedzi. Informacje te są wypisane na tablicy przy kancelarii parafialnej. Dotyczy to także chrzestnych, którzy przyjeżdżają z zagranicy. Aby być chrzestnym, muszą przedstawić takie zaświadczenia. Konferencje przed chrztem w naszej parafii, dostępne dla każdego nawet spoza naszej parafii, odbywają się w każdy piątek o godz. 17.00 w sali parafialnej.
  7. Zachęcam do zainteresowania się też w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  8. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Dziękuję również za ofiary indywidualne składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszej świątyni lub na środki czystości. Podziękowania imienne kieruję w stronę następujących osób: Firma Fotomax Piotr i Małgorzata Żuber; Jadwiga Kawęcka.
  10. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Litwę do Ostrej Bramy w dniach 26-28 sierpnia br. Zapisy w bibliotece parafialnej w każdą niedzielę w godz. od 8:30 do 12:00.
  11. Siostra Agata organizuje wyjazd wakacyjny dla dorosłych, dzieci i młodzieży w dniach od 7 – 13 sierpnia. Bliższe informacje pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel: 663 525 262).
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Alinę Chudziak – we wtorek 12 lipca o godz. 7.30; za śp. Ilonę Kotwicę – w czwartek 14 lipca o godz. 7.30; za śp. Eugeniusza Hysa – w piątek 15 lipca o godz. 7.30; za śp. Zygmunta Starobrata – w sobotę 16 lipca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Marian Kokoszka, Jolanta Sowińska-Smętna, Alina Dudik. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…