XVII Niedziela zwykła – 24 lipca 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła – 24 lipca 2022 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 25 lipca – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców; we wtorek 26 lipca – św. Annę i Joachima, rodziców NMP; w piątek 29 lipca – św. Martę. Wśród solenizantów są osoby zaangażowane w życie naszej parafii, panowie Radni: Krzysztof Pietraszek i Krzysztof Orzeł oraz panie:  Anna Kowalik, Anna Nowak, Anna Włodarczyk, Anna Potocka, Anna Kędziora, Anna Geneja. Wszystkim solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  2. W poniedziałek 25 lipca, za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona Kierowców i podróżujących będziemy modlili się o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po naszych drogach. Poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa jutro po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00.
  3. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  4. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  5. Dziękuję również za ofiary indywidualne składane w ostatnim czasie w kancelarii na dalszy remont naszej świątyni lub na środki czystości. Podziękowania imienne kieruję w stronę następujących osób: Dariusz Szymański; Bogumiła Jarzynka; Koło Radia Maryja. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Wojciecha Mazura – w poniedziałek 25 lipca o godz. 7.30; za śp. Norberta Dekiela – int. od kolegów i koleżanek z pracy z Wydziału P9 – w poniedziałek 25 lipca o godz. 7.30; za śp. Alicję Wiklińską – we wtorek 26 lipca o godz. 7.30; za śp. Marię Szymula – w czwartek 28 lipca o godz. 7.30; za śp. Stanisławę Janduła – w piątek 29 lipca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Kazimiera Byra, Jan Piotrowski, Joanna Wanatowicz, Wanda Ufniarz i Bogusław Maj. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…