XVIII Niedziela zwykła – 31 lipca 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła – 31 lipca 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca. Z tej racji ofiary zbierane dziś na tacę tradycyjnie przeznaczone są na remont naszego kościoła. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 1 sierpnia – św. Alfonsa Marię Luguoriego; we wtorek 2 sierpnia – Matkę Bożą Anielską – w ten dzień możemy na mocy przywileju papieskiego uzyskać odpust zupełny zwany Porcjunkula, będąc w stanie łaski uświęcającej i nawiedzając jakąś bazylikę lub przynajmniej kościół parafialny i odmawiając „Ojcze nasz’, „Wierzę w Boga” i „Chwała Ojcu” w intencjach wskazanych przez Ojca Świętego; w czwartek 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a; w piątek 5 sierpnia – rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki Matki Bożej Śnieżnej Salus Populi Romani – która jest pierwowzorem obrazu Matki Bożej z naszego głównego ołtarza; w sobotę 6 sierpnia – święto przemienienia Pańskiego – Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. W poniedziałek 1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na rozkaz Dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, powstanie  w Warszawie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. w celu wyzwolenia stolicy spod okupacji hitlerowskiej i utrzymania jej przez kilka dni przed wkroczeniem Armii Czerwonej.  Podczas godziny „W” o godz. 17.00. w całym kraju rozlegnie się dźwięk syren i dzwonów, a cała Polska zatrzyma się, aby chwilą ciszy uczcić pamięć o Powstańcach.
  4. Dziękuję Wspólnocie Krwi Chrystusa za prowadzenie nabożeństw wieczornych przez cały lipiec w naszym kościele.
  5. Dziękuję również osobom sprzątającym naszą świątynię w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam także w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  6. Dziękuję również za ofiary indywidualne składane w ostatnim czasie w kancelarii na dalszy remont naszej świątyni: Dobrosław Rudny; Wojciech Wieczorek, Jadwiga Latawiec; Jolanta Pyzik.
  7. Dziękuję panom: Krzysztofowi Orłowi, Krzysztofowi Pietraszkowi i Wiesławowi Bańce za wykoszenie trawy i porządki w ogrodzie.
  8. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  9. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę na Litwę i do Lichenia proszone są o dokonanie wpłaty zaliczkowej. Bliższe informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel.: 515-133-714).
  10. Już niedługo 15 sierpnia doroczny odpust w naszej parafii ku czci Wniebowzięcia NMP. Zgodnie z tradycją przez trzy poprzedzające dni mamy okazję przeżyć rekolekcje. W piątek 12 sierpnia i sobotę 13 sierpnia o godzinie 18.00 oraz przez całą niedzielę 14 sierpnia nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Marcin Grzesiak. Zapraszamy.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Mariana Kokoszkę – we wtorek 2 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Alinę Dudik – w czwartek 4 sierpnia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Wanda Ufniarz, Bogusław Maj, Mirosław Kołodziejczyk, Władysława Zdybicka. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…