XIX Niedziela zwykła – 7 sierpnia 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 8 sierpnia – św. Dominika; we wtorek 9 sierpnia – św. Teresę Benedyktę od Krzyża; w środę 10 sierpnia – św. Wawrzyńca; w czwartek 11 sierpnia – św. Klarę; w niedzielę 14 sierpnia – św. Maksymiliana Marię Kolbego; w następny poniedziałek 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP, połączona z obrzędem błogosławieństwa zbóż, ziół i owoców na każdej Mszy św. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. W poniedziałek 15 sierpnia będziemy przeżywali doroczny główny odpust naszej parafii z okazji Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Porządek nabożeństw niedzielny. Suma odpustowa z procesją o godz. 12.00. Odpust poprzedzą trzydniowe rekolekcje. Nauki rekolekcyjne będą w piątek i w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 oraz przez całą niedzielę. Wygłosi je ks. Marcin Grzesiak, dyrektor Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Przed Mszami w piątek i w sobotę o godz. 17.00 odbędą się też specjalne nabożeństwa: nabożeństwo różańcowe oraz fatimskie. W niedzielę zaś nabożeństwo różańcowe z lampionami odbędzie się po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy.
  4. Od pięciu lat uroczystości odpustowe w naszej parafii mają też wymiar święta całej społeczności kraśnickiej, ponieważ Miasto Kraśnik obchodzi je jako Dzień Patronki Pani Kraśnickiej. Miło mi jeszcze zaprosić wszystkich w imieniu własnym i Pana Burmistrza Wojciecha Wilka w ramach tych uroczystości na Festyn Rodzinny w Parku im. św. Jana Pawła II.
  5. Do zakrystii można przynosić płatki kwiatów do sypania podczas procesji odpustowej, a dzieci zachęcam o sypania kwiatków w czasie odpustu.
  6. Dziękuję osobom sprzątającym naszą świątynię w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam także w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  7. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  8. Dzisiaj przed kościołem po Mszy św. w Sali „Pod Lipą” możemy nabyć świeże pączki u członków Akcji Katolickiej.
  9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Jolantę Sowińską-Smętną – w poniedziałek 8 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Henryka Chudzika – int. od pracowników FŁT Wydział RT – w piątek 12 sierpnia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Zofia Bryk, Janusz Henryk Gąska, Krzysztof Hanaj. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…