XX Niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

1. Ofiary zbierane na tacę w dniu dzisiejszym w naszej Diecezji przeznaczone są na programy pomocowe realizowane przez Caritas.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: jutro w poniedziałek 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP, połączona z obrzędem błogosławieństwa zbóż, ziół i owoców na każdej Mszy św. Msze św. w porządku niedzielnym z sumą odpustową i procesją o godz. 12.00; we wtorek 16 sierpnia – św. Stefana Węgierskiego; w środę 17 sierpnia – św. Jacka; w sobotę 20 sierpnia – św. Bernarda z Clairvaux. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. Od piątku przed naszym odpustem mamy możliwość wysłuchania nauk rekolekcyjnych i uczestniczenia w specjalnych nabożeństwach maryjnych. Dzisiaj takie nabożeństwo z procesją z lampionami będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W czasie tych dni  w piątek, przez całą dzisiejszą niedzielę oraz jutro w dzień odpustu Słowo Boże głosi do nas ks. Marcin Grzesiak, dyrektor Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
  4. Od pięciu lat uroczystości odpustowe w naszej parafii mają też wymiar święta całej społeczności kraśnickiej, ponieważ Miasto Kraśnik obchodzi je jako Dzień Patronki Miasta, Pani Kraśnickiej. Miło mi zaprosić całe rodziny w imieniu własnym i Pana Burmistrza Wojciecha Wilka do uczestnictwa we Mszy św. w intencji Kraśniczan i Żołnierzy Wojska Polskiego w poniedziałek 15 sierpnia o godz. 12.00 w naszym kościele. Od godz. 15.00 w Parki im. Św. Jana Pawła II odbędzie się festyn familijny. W programie zobaczymy koncert kraśnickich wokalistów, pokaz fireshow, kino plenerowe. Zaplanowano także szereg atrakcji dla rodzin: animacje, zabawy plastyczne, warsztaty rękodzielnicze, dmuchańce, stoiska lokalnych rękodzielników oraz gastronomiczne. Szczegółowe informacje dotyczące całego programu Święta Patronki Miasta dostępne są w Internecie na stronie Urzędu Miasta oraz na plakatach.
  5. Do zakrystii można przynosić płatki kwiatów do sypania podczas procesji odpustowej, a dzieci zachęcam o sypania kwiatków w czasie odpustu.
  6. Dziękuję osobom sprzątającym naszą świątynię w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam także w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  7. Dziękuję też prace porządkowe w kościele przed odpustem: dziękuję pani Elżbiecie Bańka, Zofii Kaczmarskiej, Otylii Zych, panu Jackowi Zychowi, Andrzejowi Kawczyńskiemu, Bogdanowi Wilkowi, Wiesławowi Bańce; dziękuję pani Izabeli Matuszkiewicz i panu Andrzejowi Ślusarskiemu za płatki kwiatów do sypania na procesji; dziękuję państwu Natalii i Miłoszowi Niewielskim oraz Sylwestrowi Stachewiczowi za owoce i warzywa do dekoracji świątecznej kościoła, którymi siostra Malania ozdobiła boczne ołtarze.
  8. Dziękuję również za ofiary składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszego kościoła oraz na środki czystości. Ofiarodawcami są: Marta i Ryszard Kuśmierczyk; Marzenna i Franciszek Gontarczuk; Jadwiga Jędrak.
  9. W intencji naszych darczyńców i osób sprzątających naszą świątynię będzie sprawowana Msza św. w czasie odpustu o godz. 12.00 jako wyraz wdzięczności parafii dla osób zaangażowanych i troszczących się o ten Dom Boży.
  10. Legion Maryi zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 10 września br. Zapisy przyjmowane są pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel.: 502 571 607; 668 227 901).
  11. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Kazimierę Byra – we wtorek 16 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Jana Piotrowskiego – w czwartek 18 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Joannę Wanatowicz – w piątek 19 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Wandę Ufniarz – w sobotę 20 sierpnia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Katarzyna Siembab, Krzysztof Hanaj, Ewa Danuta Głusiec, Maria Krzyżanowska, Marian Pyzik i Justyna Bartyska. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…