XXI Niedziela zwykła – 21 sierpnia 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 22 sierpnia – NMP Królową; w środę 24 sierpnia – św. Bartłomieja Apostoła; w czwartek 25 sierpnia – św. Ludwika; w piątek 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej – Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00; w sobotę 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki; w przyszłą niedzielę 28 sierpnia – św. Augustyna. Wśród solenizantów jest nasz Pan Radny Ludwik Bielecki. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  2. Z racji uroczystości Matki Boskiej Częstochowskiej odpust w parafii Stróża będzie w przyszłą niedzielę 28 sierpnia.
  3. Kończą się powoli wakacje. Już niedługo nowy rok szkolny. W niedzielę 4 września o godzinie 10.30 będzie sprawowana w naszym kościele Msza św. w intencji podziękowania za szczęśliwie spędzony czas odpoczynku uczniów i nauczycieli oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy dla całej społeczności szkolnej.
  4. Dziękuję osobom sprzątającym naszą świątynię w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam także w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  5. W związku z rosnącymi cenami za energię elektryczną, co dotknęło również kościół, który traktowany jest jak firma, chociaż nie prowadzi działalności gospodarczej, podjąłem starania, aby przy parafii powstała instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kW, bo tyle zużywa się w ciągu roku w budynku kościoła prądu. Nie możemy obecnie liczyć na żadną dotację, jedynym wyjściem jest uzyskanie pożyczki rozłożonej na 10 lat w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Lublinie. W tym kierunku poczyniłem już starania, złożyłem odpowiednie dokumenty, uzyskałem stosowne pozwolenia zarówno ze strony instytucji państwowych, w tym Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, jak i kościelnych. Wcześniej nie informowałem o tym naszych parafian, bo nie wiedziałem czy uzyskam stosowne pozwolenia. Instalacja będzie zbudowana w dolnej części ogrodu klasztornego. Tam podjęte zostały pierwsze prace przygotowujące teren pod panele fotowoltaiczne. Mam nadzieję, że ta inwestycja, która jest racjonalną próbą obniżenia kosztów funkcjonowania naszej parafii, a z drugiej strony przy dużej życzliwości i ofiarności naszych parafian, będzie strzałem w dziesiątkę, tak jak przed laty okazało się zamontowanie pomp ciepła do ogrzewania naszego kościoła. Dziękuję wszystkim osobom, które pomagały mi przy załatwianiu różnych spraw formalnych. Dziękuję też panom: Krzysztofowi Orłowi i Krzysztofowi Pietraszkowi za prace porządkowe w ogrodzie.
  6. Legion Maryi zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 10 września br. Zapisy przyjmowane są pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel.: 502 571 607; 668 227 901).
  7. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” prasą katolicką; są dostępne  najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  8. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Bogusława Maja – w poniedziałek 22 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Mirosława Kołodziejczyka – we wtorek 23 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Norberta Dekiela – int. od koleżanek i kolegów z pracy z Wydziału P9 – w środę 24 sierpnia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Wiesława Matwiej, Alfreda Siembida, Edward Lenart, Justyna Bartyska, Wanda Szefer. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…