XX Niedziela zwykła – 16 sierpnia 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela zwykła – 16 sierpnia 2020 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 17 sierpnia – św. Jacka; w środę 19 sierpnia czczą swego patrona Bolesławowie; w czwartek 20 sierpnia wspominamy św. Bernarda; w piątek 21 sierpnia – św. papieża Piusa X-go; w sobotę 22 sierpnia – NMP Królową; w przyszłą niedzielę 23 sierpnia – św. Różę z Limy. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  2. Dziękuję firmie DOTMedia za bezpłatne wykonanie dla naszej parafii kilku tarcz planszowych pod biskupie herby, które są zawieszane nad miejscem przewodniczenia przy okazji wizyt poszczególnych biskupów w parafii, kiedy przewodniczą liturgii w naszym kościele.
  3. Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim osobom, które poprzez swoją pracę, sprzątanie i ozdabianie kościoła a także przez aktywny udział w uroczystościach odpustowych przyczynili się do tego, że ten dzień był wielkim świętem naszej parafii. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam także w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  4. Legion Maryi organizuje XXVI doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 12 września br. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń: tel. 881-589-967; 502-571-607.
  5. Zachęcam do zainteresowania się w kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  6. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu:

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów.

Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości.

Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie. Wszystkim z serca błogosławię, + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Z tej racji dzisiaj po Mszy św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na ten cel.

• Co kilka lat zmiany personalne w obsadzie osób pracujących na różnych placówkach dotyczą również sióstr zakonnych. Decyzją Matki Generalnej Sióstr Pasjonistek, o czym  dowiedzieliśmy się już wcześniej, Siostra Przełożona Emmanuela została skierowana do Strzemieszyc, gdzie siostry prowadzą Dom Pomocy Społecznej. Dzisiaj chciałbym zapowiedzieć, że w przyszłą niedzielę 23 sierpnia na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 będziemy żegnali także siostrę Zakrystiankę Lucynę, która decyzją Przełożonych zakonnych zostaje skierowana do pracy w Parafii w Strzemieszycach, a na jej miejsce przychodzi siostra Czesława, która przed laty za ks. Stanisława Szczuki już tu pracowała.
  • Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz wójt Gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski zapraszają na Mszę św. w int. rolników z Powiatu Kraśnickiego z okazji Dożynek Powiatowo-Gminnych, która zostanie odprawiona w niedzielę 23 sierpnia br. o godz. 14.00 na scenie plenerowej na Rynku w Dzierzkowicach. Po Mszy św. będzie część artystyczna.
  • Nasza parafia organizuje wiele wyjazdów z Biurem Podróży Appia z Kraśnika. Ze względu na pandemię musieliśmy zrezygnować z wielu planowanych pielgrzymek i wycieczek. W obecnym czasie otwierają się powoli nowe możliwości. W dniach 25-27 sierpnia br. organizowany jest wyjazd do Energylandii, Inwałd Parku Miniatur, Kopalni Soli w Bochni i do Krakowa na Wawel dla dorosłych i dzieci. Cena od 560 zł do 630 zł za osobę. Zapisy po Mszy św. w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń: tel. 515 133 714; 504 267 222; 504 267 407.
  • W nadchodzącym tygodniu będzie odprawiona Msza św. w 30 dzień po śmierci za śp. Szczepana Madejczyka – we wtorek 18 sierpnia o godz. 7.30. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Wanda Oszust, Krystyna Dąbek, Paweł Rdzeń . W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….