XXI Niedziela zwykła – 23 sierpnia 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła – 23 sierpnia 2020 r.

1. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem w naszej diecezji przeznaczone są na przybory szkolne dla dzieci w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechu”.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 24 sierpnia – św. Bartłomieja Apostoła; we wtorek 25 sierpnia – św. Ludwika; w środę 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej – Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00; w czwartek 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki; w piątek 28 sierpnia – św. Augustyna; w sobotę 29 sierpnia – męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Wśród solenizantów jest nasz Pan Radny Ludwik Bielecki. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. Kończą się powoli wakacje. Już niedługo nowy rok szkolny. Zapraszamy dyrekcje, grona pedagogiczne i uczniów oraz ich rodziny ze szkół leżących na terenie naszej parafii na Mszę św. w następną niedzielę 30 sierpnia o godzinie 10.30 w intencji podziękowania za szczęśliwie spędzony czas odpoczynku oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy dla całej społeczności szkolnej.
  4. Spotkanie organizacyjne dla katechetów uczących w szkołach leżących na terenie naszej parafii w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym odbędzie się na plebanii w piątek 28 sierpnia o godz. 19.00.
  5. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  6. Dziękuję również za składane w ostatnim czasie ofiary na nowe ławki i na dalszy remont naszej świątyni.
  7. Zachęcam do zainteresowania się w kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  8. W środę 26 sierpnia odbędzie się już siódma tegoroczna akcja zbiórki krwi organizowana przez Urząd Miasta Kraśnik i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Organizatorzy zapraszają ponownie do udziału w zbiórce krwi zarówno honorowych dawców, jak i osoby, które po raz pierwszy zechcą wesprzeć pacjentów szpitali i pomóc im oraz personelowi medycznemu w ratowaniu zdrowia i życia. Warto wcześniej zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę, aby potem nie czekać w kolejce. Numer telefonu podany jest na tablicy ogłoszeń: tel.: 722 361 960. Rejestracja uczestników w dniu zbiórki odbywać się będzie w godz. 8:30 -12:30. Tradycyjnie krwiobus stanie na parkingu przy Urzędzie Miasta, ul. Lubelska 84. Kolejne zbiórki krwi odbywać się będą do końca roku co miesiąc, a grudniowa zostanie zorganizowana podczas finału Szlachetnej Paczki. Zachęcamy do podzielenia się tym bezcennym darem.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na organizowany wyjazd w dniach 25-27 sierpnia br. do Energylandii, do Parku Miniatur w Inwałdzie, do Kopalni Soli w Bochni i do Krakowa na Wawel dla dorosłych i dla dzieci, z możliwością wykorzystania bonu wakacyjnego. Zapisy w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń: tel. 515 133 714; 504 267 222; 504 267 407.
  10. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 12 września br. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń: tel. 881-589-967; 502-571-607.
  11. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa i Lichenia w dniach 19-20 września br. Zapisy z bibliotece po Mszy św. lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń: tel. 515 133 714.
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Jacka Pielaszkiewicza – w sobotę 29 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Andrzeja Kazimierza Gromka – w sobotę 29 sierpnia o godz. 7.30. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Mieczysława Szczepanik, Kazimiera Surowiec i Edward Antosiewicz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….