XXIX Niedziela zwykła – 16 października 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła – 16 października 2022 r.

1. Już po raz dwudziesty drugi Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia organizuje Dzień Papieski połączony ze zbiórką funduszy na stypendia dla ubogiej młodzieży z małych miejscowości, by przypomnieć osobę i dzieło Papieża Polaka, a zarazem budować Żywy Pomnik Jana Pawła II. Z tej racji ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem przeznaczone są na ten Fundusz Papieski.
  2. Tradycyjnie raz w roku odbywa się badanie religijnych praktyk niedzielnych Polaków tzw. „dominicantes i communicantes”. Liczone są osoby od 7 roku życia obecne na Mszy św. z podziałem na mężczyzn i kobiety a także ilość osób przystępujących do Komunii św. Proszę więc dzisiaj o wyrozumiałość podczas przystępowania do Komunii Świętej i przy wychodzeniu z kościoła, aby ministranci lub panowie Radni zdołali nas policzyć.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 17 października – św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek 18 października – św. Łukasza Ewangelistę; w czwartek 20 października – św. Jana Kantego; w piątek 21 października świętują panie Urszule; w sobotę 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II. Wśród solenizantów są panie: Urszula Cichoń, Urszula Pietruczuk, Urszula Szymańska oraz pan Łukasz Okleciński. Wszystkich solenizantów i solenizantki z nadchodzącego tygodnia obejmujemy naszą pamięcią modlitewną i składamy im już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Mszę św. odpustową ku czci swojego patrona św. Kaspra del Bufalo w sobotę 22 października o godz. 9.00.
  5. Dziękuję osobom sprzątającym naszą świątynię w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam w nadchodzącym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św.
  6. Dziękuję również za indywidualne ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszej świątyni. Dzisiaj podziękowania kieruję w stronę grupy następujących ofiarodawców: Jolanta i Wacław Pyzik; Sylwester Szymczyk; Dobrosław Rudny; Agata Świąder-Pitera; Irena Świątek;
  7. Dziękuję też panu Bogdanowi Wilkowi i pani Katarzynie Brzustowskiej za prace wykonane w ostatnim czasie w kościele.
  8. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Na bocznym ołtarzu są wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych z zaznaczonym od razu dniem, w którym będą wyczytane. Wypisane kartki będzie można złożyć w zakrystii lub kancelarii. Dziękuję wydawnictwu państwa Anny i Janusza Genejów za wydrukowanie kartek wypominkowych dla naszej parafii.
  9. Odwiedzając w najbliższych dniach cmentarz parafialny i robiąc porządki na grobach bliskich zmarłych, pamiętajmy o zachowaniu porządku na całym cmentarzu i o segregacji odpadów do odpowiednich pojemników.
  10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W kiosku „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Jana Łatę – int. od WKCh – we wtorek 18 października o godz. 7.30; za śp. Janinę Firosz – w środę 19 października o godz. 7.00; za śp. Mirosława Gmitera – w piątek 21 października o godz. 6.30; za śp. S. Szymonę Głaz – int. od Wspólnoty Domu Generalnego Sióstr Pasjonistek z Warszawy – w sobotę 22 października o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Władysława (k) Wnuk, Józef Pielaszkiewicz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…