XXVIII Niedziela zwykła – 9 października 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła – 9 października 2022 r.

1. Dzisiaj w kościołach w Polsce odczytywany jest List Konferencji Episkopatu Polski zapowiadający obchody XXII Dnia Papieskiego, przewidziane na przyszłą niedzielę.
  2. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na misje, na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w czwartek 13 października – bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela 26 zakonów bezhabitowych w okresie zaborów; w piątek 14 października – św. Małgorzatę Marię Alacoque; w sobotę 15 października – św. Teresę Wielką od Jezusa; w przyszłą niedzielę 16 października – św. Jadwigę Śląską. Wśród solenizantek są osoby zaangażowane w życie naszej parafii: panie Jadwiga Pietruczuk, Jadwiga Sołtys, Jadwiga Jędrak, Jadwiga Latawiec. Wszystkich zaś solenizantów i solenizantki z nadchodzącego tygodnia obejmujemy naszą pamięcią modlitewną i składamy im już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. W najbliższy czwartek 13 października o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją wokół kościoła, później będzie Msza św. zbiorowa do Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo przygotowują Koła Różańcowe. Wieczorna Msza św. zbiorowa. Intencje można przynosić do zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem o godz. 17.00
  5. Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w stałych intencjach w następną niedzielę 16 października o godzinie 18.00.
  6. Dzisiaj po Mszy św. możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki. Zbieramy w ten sposób fundusze, aby zorganizować w tym roku paczki mikołajkowe dla dzieci z naszej parafii.
  7. Dziękuję osobom sprzątającym naszą świątynię w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam w nadchodzącym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św.
  8. Dziękuję również za indywidualne ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszej świątyni. Dzisiaj podziękowania kieruję w stronę grupy następujących ofiarodawców: Lucyna Lamber; Maria i Czesław Maj; Anna Nowakowska;
  9. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W kiosku „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  10. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Od przyszłej niedzieli na bocznym ołtarzu będą wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych z zaznaczonym od razu dniem, w którym będą wyczytane. Uzupełnione kartki będzie można złożyć w zakrystii lub kancelarii.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Michała Kołodziejczyka – w środę 12 października o godz. 6.30; za śp. Zofię Widomską – int. od sąsiadów z klatki – w środę 12 października o godz. 7.30; za śp. Barbarę Banaszek – w czwartek 13 października o godz. 7.00; za śp. Michała Raka – int. od koleżanek i kolegów z pracy żony – w piątek 14 października o godz. 7.00; za śp. Lpngina Półtoraka – w sobotę 15 października o godz. 7.00; za śp. Modestę Koślak – int. od KR Matki Kościoła z Suchynii – w sobotę 15 października o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Helena Regina Jabłońska, Andrzej Łazarz, Stanisław Zieliński, Modesta Koślak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…