XXVII Niedziela zwykła – 2 października 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła – 2 października 2022 r.

1. Ponieważ w ostatnią niedzielę września taca była zbierana na Metropolitalne Seminarium Duchowne, dlatego dzisiaj zbierane ofiary przeznaczone są na dalszy remont naszej świątyni. Bóg zapłać za wsparcie i życzliwość.
  2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie Kół Różańcowych w Sali w Domu Parafialnym.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 4 października – św. Franciszka z Asyżu; w środę 5 października – św. Faustynę; odpust w parafii na Piaskach przeniesiony jest na dzień dzisiejszy; w czwartek 6 października czczą swego patrona panowie o imieniu Artur; w piątek 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej. Wśród solenizantów jest pan Artur Żurek nasz katecheta, pani Teresa Szymańska a także biskup pomocniczy naszej Archidiecezji Artur Miziński. Wszystkich zaś solenizantów z nadchodzącego tygodnia obejmujemy naszą pamięcią modlitewną i składamy im już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30. Poszczególne grupy modlitewne mają możliwość prowadzenia rozważań różańcowych a dzieci zapraszam do odmawiania dziesiątków różańca.
  5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy św. o godz. 6.30, 7.00, 7.30 i 18.00. Spowiedź dla dzieci o godz. 15.30 i Msza św. dla nich o godz. 16.00.
  6. W najbliższą sobotę 8 października o godzinie 18.00 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. i nabożeństwo o uzdrowienie. Intencje z imionami osób chorych, za których będziemy się modlić można składać w zakrystii bezpośrednio przed Mszą św.
  7. Dzisiaj podczas Mszy św. dziecięcej o godz. 10.30 będzie poświęcenie różańców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych.
  8. Przypominamy, że przez cały październik uczniowie mogą składać do swoich katechetów prace konkursowe w postaci własnoręcznie wykonanego różańca, a rozstrzygnięcie konkursu będzie w niedzielę 30 października.
  9. Dzisiaj po Mszy św. możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki. Zbieramy w ten sposób fundusze, aby zorganizować w tym roku paczki mikołajkowe dla dzieci z naszej parafii.
  10. Dziękuję osobom sprzątającym naszą świątynię w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam w nadchodzącym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św.
  11. Dziękuję również za indywidualne ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszej świątyni. Dzisiaj podziękowania kieruję w stronę grupy następujących ofiarodawców: uczestnicy pielgrzymki Legionu Maryi do Częstochowy; pielgrzymi z Jarosławia; Ewa Widomska;
  12. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W kiosku „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Annę Pietrzyk – int. od pracowników Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku – w środę 5 października o godz. 7.00; za śp. Annę Sobótka – w czwartek 6 października o godz. 6.30; za śp. Joannę Wanatowicz – int. od emerytowanych pracowników Banku PKO S.A. – w piątek 7 października o godz. 7.00; za śp. Mariannę Wnuczek – w sobotę 8 października o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Mirosław Gmiter, Lucyna Dejniak, Janina Firosz, Wacław Kuzawiński. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…