XXVI Niedziela zwykła – 25 września 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła – 25 września 2022 r.

1. Taca zbierana dzisiaj w naszej diecezji przeznaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Dlatego dopiero za tydzień, w przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na tzw. tacę gospodarczą przeznaczoną na dalszy remont naszej świątyni.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 27 września – św. Wincentego a’Paulo; w środę 28 września – św. Wacława; w czwartek 29 września – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek 30 września – św. Hieronima; w sobotę 1 października – św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w tym dniu świętują również panie Danuty. Wśród solenizantów są nasi parafianie: Michał Zimowski, Teresa Mazurek, Teresa Buczkowska, Teresa Wąsik, Danuta Daniluk. Wszystkim solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. W najbliższy czwartek 29 września będziemy obchodzili drugi co do ważności w ciągu roku w naszej parafii odpust ku czci św. Michała Archanioła. Chociaż jest to dla większość dzień pracujący, porządek nabożeństw w naszym kościele tak jak w niedzielę, a sumę odpustową odprawi Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło. Zapraszam dzieci, które będą mogły przyjść, do sypania kwiatków w czasie procesji odpustowej. Do zakrystii zaś można przynosić płatki kwiatów do sypania na procesję.
  4. Niebawem rozpoczyna się październik. Od najbliższej soboty 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30. W zakrystii poszczególne grupy modlitewne mogą zapisywać się na konkretne terminy prowadzenia rozważań różańcowych w naszym kościele, aby wszystkie działające w naszej parafii wspólnoty mogły się włączyć w prowadzenie tych modlitw. Dzieci natomiast zapraszam codziennie w październiku do odmawiania dziesiątków różańca.
  5. W następną niedzielę 2 października podczas Mszy św. dziecięcej o godz. 10.30 będzie poświęcenie różańców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych.
  6. W październiku organizowany jest też w naszej parafii konkurs na własnoręcznie wykonany przez uczniów różaniec. Uczniowie mogą składać prace konkursowe do swoich katechetów, a rozstrzygnięcie konkursu będzie w niedzielę 30 października.
  7. W niedzielę 2 października po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie Kół Różańcowych w Sali w Domu Parafialnym.
  8. Dziękuję osobom sprzątającym naszą świątynię w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy zapraszam w nadchodzącym tygodniu dwukrotnie: w najbliższą środę przed odpustem, także w piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Dziękuję też za prace porządkowe wokół kościoła i na klombach wykonane w ostatnim tygodniu: pani Otylii Zych, Joannie Mazik, panu Andrzejowi Wierzchowiakowi, Janowi Zgórce, Wiesławowi Bańce, Eugeniuszowi Nowosielskiemu i Markowi Kawce.
  10. Dziękuję również za indywidualne ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszej świątyni. Dzisiaj podziękowania kieruję w stronę grupy następujących ofiarodawców: dwie ofiary bezimienne; Oliwia Adach; uczestnicy pielgrzymki do Wilna; Jolanta i Władysław Kapusta; Renata i Witold Karpińscy; Bogdan Wilk; Aleksandra Kamieniarz i Sylwester Król; Bożena Dudzisz; Wiesława Kwiecień; Ewa Nowicka; Teofila Jakubczak; Wacława Janik; Ludwik i Wanda Bieleccy; Czesława Tomecka; Marek Skrabucha; Michał i Magdalena Jakubczak;
  11. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W kiosku „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Kazimierę Byra – int. od koleżanek z traktu operacyjnego Szpitala w Kraśniku – w poniedziałek 26 września o godz. 6.30; za śp. Stanisława Sperudę – int. od społeczności Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku – w poniedziałek 26 września o godz. 7.00; za śp. Norberta Dekiela – int. od koleżanek i kolegów z pracy z Wydziału P9 – w poniedziałek 26 września o godz. 7.30; za śp. Janinę Likos – int. od pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Janowie Lubelskim – we wtorek 27 września o godz. 6.30; za śp. Mariannę Wnuczek – int. od KR MB Bolesnej z Kowalina – w środę 28 września o godz. 6.30; za śp. Andrzeja Bieńka – w piątek 30 września o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Longin Półtorak, Mirosław Gmiter, Janina Firosz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…