XXXII Niedziela zwykła – 6 listopada 2022 r. –ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła – 6 listopada 2022 r. –

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca listopada. Z tej racji wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym na tacę w naszej Archidiecezji przeznaczone są na budownictwo sakralne.
  3. Dzisiaj o godzinie 15.00 na plebanii odbędzie się spotkanie członków obecnej Rady Parafialnej.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych:  w środę 9 listopada – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą Biskupa Rzymu, Matką wszystkich Kościołów; w czwartek 10 listopada – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w piątek 11 listopada – św. Marcina biskupa; w sobotę 12 listopada – św. Jozafata, biskupa i męczennika. Wśród świętujących imieniny w tym tygodniu są państwo Renata i Witold Karpińscy. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  5. W piątek 11 listopada obchodzimy Święto Narodowe, rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Uroczysta Msza Święta w intencji ojczyzny będzie odprawiona o godzinie 10.30.
  6. Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech   Wilk   serdecznie   zaprasza   wszystkich  mieszkańców na obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zachęcam całe rodziny do udziału w mszy św. za Ojczyznę w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 10:30. Tradycyjnie po mszy na rynku starego miasta odbędą się uroczystości pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, a po nich Bieg Niepodległości z udziałem najmłodszych i dorosłych mieszkańców. Kolejnym punktem obchodów jest oficjalne otwarcie o godz. 13:00 zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 26, w której swoją siedzibę będzie miało nowe centrum społeczne i kulturalne miasta. A o godzinie 17:00 w sali widowiskowej  Centrum Kultury i Promocji zaprezentowany zostanie film fabularny pt. „Piłsudski”.
  7. Zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 11. listopada (piątek, Narodowe Święto Niepodległości) wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej archidiecezji. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup zachęca do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
  8. W najbliższą sobotę 12 listopada zapraszamy na Mszę św. i comiesięczne nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie o godzinie 18.00.
  9. Zachęcamy do uczestniczenia w Nabożeństwach wypominkowych. Są one odprawiane w naszym kościele przez cały listopad o godzinie 17.00.
  10. Dziękuję Siostrom Pasjonistkom za posługę przy zbieraniu tegorocznych wypominek. Dziękuję również członkom Akcji Katolickiej za kwestowanie na cmentarzu w czasie ostatnich dni. Bóg zapłać też wszystkim ofiarodawcom, którzy na cmentarzu składali ofiary na renowację kościoła. Dziękuję także harcerzom za poprowadzenie Drogi krzyżowej na cmentarzu.
  11. Dziękuję również wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni zapraszam w najbliższy czwartek po wieczornym nabożeństwie.
  12. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W kiosku „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Andrzeja Łazarza – w poniedziałek 7 listopada o godz. 6.30; za śp. Józefa Pielaszkiewicza – w środę 9 listopada o godz. 6.30; za śp. Stefanię Czerwonka – int. od KR pw. MB Fatimskiej z Kol. Wyżnica – w środę 9 listopada o godz. 6.30; za śp. Ewę Szymanek – int. od Inspekcji Sanitarnej w Kraśniku – w środę 9 listopada o godz. 7.00; za śp. Modestę Koślak – w środę 9 listopada o godz. 7.30; za śp. s. Szymonę Głaz – int. od Rady Parafialnej – w czwartek 10 listopada o godz. 6.30; za śp. Jana Orła – int. od Rady Parafialnej – w piątek 11 listopada o godz. 7.30; za śp. Marię Żelazną – int. od KR pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Spławach – w piątek 11 listopada o godz. 9.00; za śp. Władysławę Wnuk – w sobotę 12 listopada o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Zygmunt Kudła, Krzysztof Rojowski, Wojciech Zielnik, Helena Wcisło. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…