XXXIII Niedziela zwykła – 13 listopada 2022 r. –ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła – 13 listopada 2022 r. –

1. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem w dniu dzisiejszym przeznaczone są w ramach akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej na pomoc osobom bezdomnym.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 15 listopada – Św. Alberta Wielkiego; w czwartek 17 listopada – Św. Elżbietę Węgierską; w piątek 18 listopada –Bł. Karolinę Kózkównę; w sobotę 19 listopada – Bł. Salomeę; w przyszłą niedzielę 20 listopada – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej. A wśród solenizantów są m.in.: Elżbieta Oklecińska, Roman Pyrzyna. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia już dzisiaj składamy serdeczne życzenia.
  4. Zachęcamy do uczestniczenia w Nabożeństwach wypominkowych w naszym kościele przez cały listopad o godzinie 17.00.
  5. Zachęcamy też do zainteresowania się prasą katolicką. W kiosku „Pod Lipą” są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  6. W przyszłą niedzielę zostanie wystawiony przy bocznym ołtarzu kosz, do którego można będzie składać słodycze i zabawki na paczki mikołajkowe dla dzieci. Można je także przynosić do zakrystii.
  7. Przypominam, że do 26 listopada br. można składać pisemnie kandydatury na nowych radnych do Rady Parafialnej, których wybory we wszystkich parafiach w naszej Archidiecezji odbędą się w niedzielę 4 grudnia.
  8. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Dziękuję również panom: Eugeniuszowi Nowosielskiemu, Tadeuszowi Dudzie, Waldemarowi Rębisiowi, Stanisławowi Krupce i Wiesławowi Bańce za dodatkowe prace porządkowe przy kościele. Chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Dziękuję też za ofiary indywidualne, które w ostatnim czasie wpłynęły do kancelarii na remont naszego kościoła: Renata i Witold Karpińscy; Anna i Bogdan Skałban; Andrzej Chmura; Sylwia i Antoni Dombrowscy; Anna i Stanisław Gil; Irena Słońska; Maria i Konrad Starobrat;
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Ewę Szymanek – int. od Inspekcji Sanitarnej w Kraśniku – w środę 16 listopada o godz. 7.00; za śp. Irenę Jaroszek – int. od dyrekcji i pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kraśniku – w piątek 18 listopada o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odszedł do Pana: śp. Wojciech Szot, którego pogrzeb odbędzie się jutro. W jego intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…